LE: Lacio ubjedljiv, Ivanović najavio eliminaciju Seltika

February 23, 2018, 7:48 am

Madridski Atletiko, kijevski Dinamo, Lacio, RB Lajpcig, lisabonski Sporting, Olimpik Lion , Zenit iz Sankt Peterburga, Arsenal, Borusija Dortmund, Atletik Bilbao, Salzburg, Marsej i Milan prošli su u osminu finala Lige Evrope.

Oni su se tako priključili moskovskoj Lokomotivi, pošto su ‘Lokosi’ je u prvom meču dana eliminisala Nicu, odnosno Viktoriji Plzen – koja je izbacio beogradski Partizan.

‘Jorgandžije’ su i bile najbliže prolazu među šesnaest najboljih jer su u prvom duelu sa Kopenhagenom u Danskoj slavili sa velikih 4:1, da bi poslije gola Kevina Gameira već u osmom minutu revanša i sve bilo jasno, a rezutlat se do kraja nije mijenjao.

Andrija Pavlović odigrao je ceo meč za goste, dok je Uroš Matić susret posmatrao sa klupe.

S druge strane, Zenitu je bila potrebna pobjeda od dva gola razlike protiv Seltika na svom stadionu, posle minimalnog poraza u Glazgovu, a slavlje u Sankt Peterburgu najavio je  Branislav Ivanović već poslije nekoliko minuta igre – 3:0 (2:0).

Kapiten srpske reprezentacije pogodio je za vođstvo u svom stilu, na 34. rođendan, glavom u osmom minutu, da bi prednost udvostručio Darel Kuzjajev u 27, dok je tačku stavio Aleksandar Kokorin u 61. minutu.

Navijači Lacija strepili su poslije poraza od Steaue u Bukureštu (1:0), ali su ih njihovi ljubimci umirili već poslije prvog poluvremena – 5:1 (3:0).

Ćiro Imobile pogodio je u sedmom i 42. minutu, a Bastos u 35, za mirno drugo poluvreme na Olimpiku. Prolaz Lacija potvrdio je Filipe Anderson posle šest minuta igre u nastavku, Imobile je kompletirao het-trik dvadeset minuta kasnije, a gosti su samo uspjeli da ublaže poraz u samom finišu.

Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta za domaćine, dok je Sergej Milinković-Savić ostao na klupi. Ista situacija bila je i u timu gostiju, Bogdan Planić odigrao je cijeli meč, a Marko Momčilović bio je rezervista.

Osterunds je savladao Arsenal sa 2-1, ali je ti Arsena Vengera bio bolji u gostima rezultatom 3-0. Atalanta je odigrala 1-1 sa Borusijom iz Dormtunda (prvi meč 4-3 za njemački tim).Braga je savladala Marsej sa 1-0, ali je Marsej bio bolji u prvom meču sa 3-0.

Milan je bio bolji od bugarskog Ludogoreca rezulttom 1-0 (prvi meč 3-0 za italijanski tim).

Salzburg je u zanimljivom duelu savladao Real iz Sosijedada sa 2-1, dok je u prvo meču bilo 2-2.

Atletik Bilbao je izgubio od Spartaka iz Moskve sa 2-1, ali je u prvom meču u gostima slavio sa 3-1 i prošao dalje.

Izvor: RTRS, B92