LE: Junajted i Ajaks za trofej i Ligu šampiona!

May 12, 2017, 12:15 pm

Posle izuzetno dramatičnih revanša polufinala, Mančester Junajted i Ajaks igraće 24. maja na ‘Stadionu prijateljstva’ u Solni u finalu Lige Evrope.

Ekipa Žozea Murinja eliminisala je Seltu zahvaljujući pobedi u Vigu u prvom meču (1:0), posle remija u revanšu 1:1 (1:0), ali je malo nedostajalo da španski predstavnik šokira Old Traford u šestom minutu nadoknade.

Tim našeg Nemanje Radoje, koji je odigrao 68. minuta za goste, nije imao ni sreće u poslednjim trenucima susreta – pošto Jon Guideti nije lepo primio nešto jaču loptu, pa Šveđanin u nastavku nije mogao lepo da je zahvati i pošalje je u praznu mrežu Serhija Romera.

Prethodno je Mauran Felaini u 17. minutu doneo prednost ‘Crvenim đavolima’, ali Selta nije odustajala od napada, da bi bila nagrađena u 85. minutu kada je Fernando Ronkalja dovodi na prag ogromnog iznenađenja.

Ronkalja se četiri minuta kasnije našao u obračunu na sredini terena, zbog čega je dobio direktan crveni, ali je, iz ove perspektive, u daleko većem problemu Junajted jer je i Erik Baji, takođe zbog udaranja protivnika, zaradio direktno isključenje.

S druge strane, još dramatičnije i neizvesnije bilo je u Lionu, gde domaćin ipak nije uspeo da nadoknadi velikih 4:1 iz Amsterdama protiv ‘Kopljanika’ – 3:1 (2:1).

Nije delovalo ni da će imati šanse jer Kasper Dolberg doveo goste do prednosti u 27. minutu, ali se sve naglo promenilo u poslednjih 120 sekundi igre u prvom poluvremenu.

Aleksander Lakazet je najpre uspešno realizovao penal u 45. minutu, da bi već u sledećem napadu centaršut Nabila Fekira pretvorio u totalni preokret.

Nastavili su ‘Lavovi’ u istom ritmu od prvog sekunda nastavka, konstantno su bili u ili oko kaznenog Ajaksa, ali su promašivali šansu za šansom, svaku bolju od prethodne.

I, taman kada je delovalo da promene rezultata neće biti, Rašid Gezal uz dosta sreće smešta loptu kroz noge Andrea Onane u 81. minutu za najavu potpune ofanzive Francuza.

Međutim, nije im pomoglo ni isključenje Nikija Vergevera u 84. minutu, pošto ni nove tri odlične prilike nisu uspeli da pretvore u pogodak koji bi im doneo dodatnih 30 minuta fudbala i produžio nadu za plasman u veliko finale.