Lajpcig bez poraza u Bundesligi

October 1, 2016, 6:45 am

U prvom meču šestog kola Bundeslige fudbaleri Lajpciga pobijedili su Ausburg – 2:1 (1-1) i tako ostali neporaženi u ligi.

Klub koji je ove sezone debitant u ligi, nalazi se na trećem mjestu sa 12 bodova, a Ausburg je na 11. pozicija sa sedam.

“Bikovi” su poveli u 11. minutu golom Emila Forsberga, ali je Dong- Von Đi izjednačio tri minuta kasnije.

Pobjedu na “Red Bul Areni” donio je Jusuf Pulsen u 52. minutu i to sjajnim golom u šesnaestercu, koji je bio neodbranjiv za golmana Marvina Hica.

Srpski fudbaler Gojko Kačar bio je u ekipi Auzburga do 85. minuta, kada ga je zamijenio turski fudbaler Halil Altintop.

Lajpcig je sjajno započeo sezonu i sada ima tri pobjede i tri neriješene utakmice, a u narednom kolu gostovaće ekipi iz Volsurga, dok će Auzburg pokušati da ostvari pobjedu na domaćem terenu, gdje će ugostiti Šalke.