Lajović u četvrtfinalu Buenos Ajresa

February 11, 2016, 9:08 am

To je prva Lajovićeva pobjeda nad igračem iz Top 20 u karijeri, i to uprkost tome što je ukupno osvojio manje poena (114-107).

U četvrtfinalu će Lajović igrati sa Austrijancem Dominikom Timom.

Tokom cijelog meča Lajović nije uspio da stvori brejk loptu protiv 206 cm visokog Amerikanca, ali je bio smireniji kada je to bilo najpotrebnije – u taj brejkovima.

U prvom je gubio sa 6:4, spasao ukupno četiri set lopte, da bi svoju treću iskoristio i poveo u setovima. Na startu drugog seta Lajović je spasao tri vezane brejk lopte, ali je u sedmom gemu Izner ipak napravio brejk i do kraja odservirao za izjednačenje.

To nije demoralisalo srpskog tenisera, koji je pri rezultatu 4:4 u trećem setu spasao brejk loptu i izborio novi taj brejk. Lajović je spasao jednu meč loptu na 6:5, a potom je osvojio još dva poena za veliku pobjedu poslije dva časa i 23 minuta igre.

Dominik Tim, Lajovićev sljedeći suparnik, ima 22 godine i trenutno je 19. teniser planete – i on je u meču drugog kola spasao meč loptu i izbacio Elijaša sa 3:6, 7:6, 6:3./RTRS