Lajović prošao u drugo kolo, naredni rival korejsko “čudo od djeteta”

March 9, 2018, 8:14 am

Naš teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo mastersa u Indijan Velsu, pošto je na startu savladao Slovaka Lukaša Lacka sa 2:0 (6:4, 6:4).

Srpski igrač je bio bolji tokom celog meča i zasluženo je stigao do trijumfa posle sat i 22 minuta. Lajović je u oba seta napravio po brejk više od protivnika i to je na kraju odlučilo konačnog pobednika.

U prvom setu teniseri su čuvali servis sve do rezultata 3:3. Tada je Slovak popustio i Srbin je iskoristio prvu brejk loptu koja mu se ukazala. Pokušao je Lacko odmah nakon toga da uzvrati, imao šansu da vrati brejk, no Lajović je odbio njegov napad i priveo set kraju.

Srpski igrač je na isti način ušao i u drugi set, jer je odmah na startu protivniku oduzeo servis. Ponovo je Slovak pokušao da uzvrati, nije iskoristio brejk loptu u narednom gemu, ali jeste u ono sledećem, pa je izjednačio na 2:2.

Međutim, nije to demoralisalo Lajovića, koji je napravio još jedan brejk, koji je bio ključan za osvajanje seta i plasman u drugo kolo.

Tamo će našeg tenisera sačekati Hjeon Čung, korejsko “čudo od deteta”, koje je na Australijan openu zaustavilo Novaka Đokovića.