Krstin dobio 338 mjesta bolje plasiranog igrača

April 7, 2017, 7:46 am

Srbin je tek na 424. mjestu na ATP listi, dok je 31-godišnji Zebaljos na 86. poziciji, a ujedno je bio i prvi nosilac u Panami.

Ipak, Krstinu to nije smetalo da savlada daleko iskusnijeg kolegu poslije velike borbe rezultatom 7:6 (7-4), 5:7, 6:4, za dva sata i 54 minuta igre u latinoameričkoj državi.

Srpski teniser se tako plasirao u polufinale gdje će igrati protiv Henrija Laksonena iz Švajcarske, trenutno 116. na ATP listi, dok se u drugom dijelu kostura sastaju Brazilac Rožerio Dutra Silva, kao i pobjednik meča Fratanđelo/Estrelja Burgos.

Trijumf Krstina dobija još više na značaju jer se u Panami igra na šljaci, na kojoj je Zebaljos jednom pobijedio i Rafela Nadala. Argentinac je “kralja šljake” savladao u finalu turnira u Čileu 2013. godine, pa je tako postao jedan od četvorice igrača koji su Španca pobijedili na toj podlozi u finalu (Federer, Đoković i Marej).

Krstin je u dosadašnjoj karijeri osvojio samo jedan čelendžer, i to prošle godine u San Luis Potosiju u Meksiku, kada je u finalu pobijedio Marsela Arevala iz Salvadora.