Krajinović srušio Congu za četvrt finale Srbije (FOTO/VIDEO)

November 21, 2019, 12:47 pm
Filip Krajinović je savladao Francuza Žoa Vilfrida Congu sa 2:0 po setovima 7:5, 7:6 u meču drugog kola Grupe A Dejvis Kupa, u Madridu.

Srbija je tako povela sa 1:0 protiv Francuske. U drugom singl meču igraju Novak Đoković i Benoa Per.

Filip je odradio svoj dio posla i donio Srbiji vrlo važan poen u duelu sa Francuskom. Viđena je velika borba tokom cijelog meča, igrači su koristili svaku priliku da napadnu servis protivnika, ali nije ih bilo previše. Srpski teniser je uspio da iskoristi svoje šanse, odbije napade Conge i na kraju pobijedi.

Oba tenisera su na početku bila sigurna na svoj servis, pa u prvih šest gemova nije bilo brejk prilika. Prvi je zaprijetio Francuz, koji u sedmom gemu propušta tri brejk šanse. Kada se očekivalo da set ode u taj-brejk, Filip u 11. gemu dolazi do tri vezane brejk lopte. Conga uspijeva da se izvuče. Međutim, Filip je bio neumoljiv i osvaja još jednu brejk loptu, koju je iskoristio. Potom je bio siguran na svoj servis i tako riješio set u svoju korist – 7:5.

Borba se rasplamsala u nastavku. Filip je u prvim gemu propustio tri brejk prilike. Conga propušta svoju prvu brejk šansu u drugom setu u četvrtom gemu. Potom su oba tenisera lako uspijevala da zadrže svoj servis, pa je set riješen u taj-brejku.

U ovom periodu srpski teniser je imao više koncentracije u odlučujućim momentima. U dva navrata Conga je uspio da vrati mini-brejk prednosti, ipak Filip je prvi došao do meč lopte, koju je iskoristio – 7:5 u taj-brejku.