Košarkašice Srbije zaustavljene u četvrtfinalu SP

October 3, 2014, 6:35 pm

Prava je šteta i sportska nepravda što srpske košarkašice ne igraju za medalju na planetarnom šampionatu. U meču punom preokreta, neizvesnosti i uzbuđenja bile su na korak da ostvare podvig i sruše velikog favorita i domaćina takmičenja.

Izabranice Marine Maljković hrabro su se nosile sa Turkinjama, početkom drugog poluvremena imale i deset poena prednosti, u završnici i šansu za produžetak, međutim, ostale su bez sreće i koncentracije.

Početak susreta pripao je domaćinu i u nastavku oba tima igrala su sa oscilacijama, ali je Srbija zahvaljujući trojkama Milice Dabović preuzela inicijativu i na odmor otišla sa šest poena prednosti (30:24).

Treća deonica donela je preokret, agresivne Turkinje iskoristile su greške protivnica, ali i neujednačen kriterijum suđenja i, nošene gromkom podrškom sa tribina, najavile siguran uspeh.

Međutim, reprezentativke Srbije nisu se predavale, uspele su da uzvrate iako su tri i po minuta pre kraja meča zaostajale čak osam poena.

Pogađajući trojke dugo su čuvale nadu da mogu do velikog preokreta, ali su sprečene ponajviše zbog neobjašnjivih sudijskih odluka.

Srpkinje su imale poslednji napad na utakmici i šansu da trojkom izbore produžetak, međutim, sekund i po pre zvuka sirene pogodile su za dva poena i samo ublažile poraz.

Najefikasnije u reprezentaciji Srbije bile su Milica Dabović sa 18, Nevena Jovanović sa 16 i Jelena Milovanović sa 11 poena, dok je Tursku do pobede predvodila naturlizovana Amerikanka Sanders sa 14 poena i 19 skokova.

Turska se u polufinalu sutra sastaje sa Španijom, koja je ranije danas pobedila Kinu sa 71:55 (20:9, 15:8, 21:18, 15:20), dok će Srbija igrati za plasman od 5. do 8. mesta.

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Australija je savladala Kanadu sa 63:52 (19:17, 17:7, 15:11, 12:17) i u polufinalu čeka pobednika preostalog duela u kojem večeras od 20.15 sati igraju SAD i Francuska.