Košarkaši Srbije pobijedili Francusku u Beogradu

August 13, 2015, 7:31 am

Izabranici Aleksandra Đorđevića revanširali su se “trikolorima” za poraz 7. avgusta u Nansiju (78:65) i pokazali da će uz Francuze biti među glavnim favoritima za osvajanje medalje  na EP.

Utakmici u “Kombank areni” prisustvovalo je 16.190 gledalaca, a sudili su Ilija Belošević (Beograd), Saša Maričić (Kraljevo) i Uroš Obrknežević (Beograd).

Reprezentacije Srbije i Francuske priredile su pravi spektakl ljubiteljima košarke.

Domaći navijači imali su priliku da uživaju u potezima Nemanje Bjelice, Nikole Kalinića, Marka Simonovića, Nemanje Nedovića, ali i Tonija Parkera i ostalih članova “trikolora”.

Ništa manje nije se ni očekivalo kada se na parketu nađu vicešampion svijeta i aktuelni prvak Evrope, kao i veliki broj NBA košarkaša.

Od početka utakmice bilo je jasno da je i selektorima Đorđeviću i Vensanu Koleu stalo do pobjede, iako je susret bio prijateljskog karaktera.

Predvođeni sjajnim Parkerom, Francuzi su mnogo bolje ušli u meč i poslije nekoliko minuta poveli sa 13:6.

Srbija u tim trenucima nije imala rješenje za igru protivnika dva na dva. Stvari su, međutim, došle na svoje sredinom prve čtvrtine posle tajm-auta u kojem je Đorđević skrenuo pažnju izabranicama gdje najviše griješe u odbrani.

Od tog momenta košarkaši u crvenim dresovima zaigrali su mnogo bolje, angažovanije i brže, što im je omogućilo da uspostave kontrolu nad utakmicom.

Najbliža preokretu Francuska je bila u 25. minutu kada je prišla na samo četiri poena (45:41).

Predvođeni sjajnim Bjelicom, srpski košarkaši su brzo vratili pristojnu prednost i lako priveli meč kraju. Pobjeda je mogla da bude i ubjedljivija da se domaćin u finišu nije opustio i dozvolio protivniku da smanji maksimalnih plus 19 (69:50) na pet minuta do kraja.

Đorđević je na ovom meču šansu pružio svim igračima, pa čak i nedovoljno oporavljenom kapitenu Milošu Teodosiću, koji je odigrao samo poslednji napad, dok su Erceg, Milosavljević i Pot dešavanja na terenu pratili u civlilu sa klupe.

Srpski košarkaši na teren su izašli u majicama Udruženja za pomoć i podršku osobama sa cističnom fibriozom koja ima za cilj da upozna javnost o rijetkoj, genetski uslovljenoj, progresivnoj i neizlječivoj bolesti.

Naredne pripremne utakmice reprezentativci Srbije odigraće za vikend na Trofeju Beograda, na kojem će učestvovati Rusija, Venecuela i Kina.