Košarkaši Leotara prvaci Republike Srpske

May 5, 2019, 12:23 pm

Košarkaši trebinjskog Leotara osvojili su titulu prvaka Republike Srpske i izborili nastup u Ligi BiH!

Oni su u petoj, odlučujućoj, utakmici finalne serije plej – ofa Prve lige RS večeras u Banjaluci slavili poslije produžetka rezultatom 73:71.

Ekipa trenera Dragana Mičića, koji nije mogao da računa na četiri povrijeđena igrača, bolje je otvorila utakmicu.

Zahvaljujući, prije svega, poenima Dragana Tubaka (Pozdrav 8 poena u prvoj četvrtini) Borac je poveo sa 10:2, međutim, gosti iz Trebinja su uzvratili serijom 9:2 i prišli na poen zaostatka.

Ali, domaći su uz podršku oko 2.000 navijača ponovo povećali razliku.

U trećoj četvrtini su se ekipe smjenjivale u vođstvu, bilo je grešaka na obje strane, ali je Borac sa “plus četiri” ušao u posljednji period susreta koji je riješen u neizvjesnoj završnici.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Dejan Šakotić sa 20 poena, a pratio ga je Đorđije Ninković sa 16. Kod Banjalučana Arsenije Vučković ubacio je 26, a Dragan Tubak 11 poena.