Košarkaši BiH slomili Rusiju u Skenderiji

November 25, 2017, 7:52 am

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Rusiju u prvom meču grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo – 81:76 (20:21, 18:17, 22:18, 21:20).

Meč u krcatoj hali Mirza Delibašić u Sarajevu počeo je izjednačenom igrom na obe strane, da bi gosti pred odlazak na odmor prvi došli do osetnije prednosti (27:33).

Međutim, ekipa Duška Vujoševića odgovara za egal na poluvremenu, a u poslednjih deset minuta igre ušli su sa četiri poena prednosti.

Rusi su pokušavali da stignu do preokreta, ali je domaća selekcija veoma dobrom odbranom, tokom većeg dela meča, ipak uspela zasluženo da slavi.

Najzaslužniji za trijumf bio je Džanan Musa sa 18 poena i sedam skokova, odličan je bio i Nemanja Gordić sa dva manje, dok je Andrija Stipanović 13.

Kod gostiju je daleko najbolji bio Vitali Fridzon sa 25 poena, šest uhvaćenih lopti i četriri ukradene lopte, ali ga je na pravi način ispratio samo Anatoli Zubkov sa 12 poena i četiri skoka.

U drugom meču grupe, Francuska je rutinskom partijom slavila protiv Belgije kao gost – 70:59.

Svetsko prvenstvo na programu je za dve godine u Kini.