KOBNI ČILIĆ Novak bacio krunu, Marej može da je pokupi već u Parizu!

November 4, 2016, 7:12 pm

Čilić je bio stara Novakova mušterija, pošto je naš teniser do danas dobio svih 14 međusobnih duela, ali je prekinuo crni niz u najgorem mogućem trenutku po Novaka. Čilić će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Džona Iznera koji je bio bolji od sunarodnika Džeka Soka rezultatom 7:6 (8:6), 4:6, 6:4.

Novaku ostaje da navija za Marejeve rivale u Parizu, a ukoliko Britanac ipak uđe u finale, Đoković će predati prvo mesto na ATP listi koje drži od 5. novembra 2012. godine! Naravno, neće to bi tragedija, jer je naš as u poslednjih nekoliko godina postigao rezultate zbog kojih nikad neće biti izbrisan iz vrha liste najbesmrtnijih tenisera.

PRVI SET: Hrvat Čilić iskoristio kontraritam Đokovića

Hrvat je dobro počeo meč. Izgubio je dva poena na svoj servis, ali je bez većih problema uspeo da ovaj gem reši u svoju korist – 0:1. Imao je Novak dve gem lopte, ali… Vezao je nekoliko grešaka naš as i tako dozvolio Čiliću da dođe do brejka i početka susreta kao iz snova – 0:2.

Ekspresno je uzvratio Đoković! Uspeo je da ukroti servis rivala i uz nekoliko odličnih udaraca odmah vratio brejk – 1:2!

Sa nulom! Naš teniser je došao do svoje igre i bez izgubljenog poena izjednačio na 2:2.

Ni Čilić nije imao nameru da odstupi. Stigao je do laganog servis gema – 2:3.

I Đoković je uzvratio istom merom za 3:3 i veliku borbu u prvom setu. Imao je Đoković brejk loptu u sedmom gemu, ali je Čilić pod pritiskom odigrao odlično i uspeo da povede, 3:4.

Đoković je iz gema u gem bio sve sigurniji na svoj servis. Nije izgubio poen u osmom gemu, 4:4. Čilić je uzvratio istom merom, bez muke je stigao do nove prednosti, 4:5.

Nije funkcionisao drugi servis Đokovića, hrvatski teniser je to koristio, napadao i stigao do set lopte. Imao je zicer na set lopti, ali je forhend sa sredine terena završio u autu. Imao je Novak sreće, ali nije mogao da se iščupa posle druge šanse za Čilića. Posle 45 minuta igre 4:6.

DRUGI SET: Čilić slomio Novaka u taj-brejku

Treći gem u nizu za Hrvata, 0:1 u drugom setu.

Dve vezane brejk lopte spasao je Novak u drugom gemu. Činilo se da će Čilić načiniti brejk, ali je najbolji teniser sveta serijom dobrih servisa došao u poziciju da osvoji gem. Vezao je četiri poena i izjednačio na 1:1.

Čilića nije omela činjenica da je propustio dve brejk lopte u prethodnom gemu. Lako je dobio gem na svoj servis, 1:2. Lak servis gem je iza Đokovića, bez izgubljenog poena došao je do 2:2. Novak se probudio, stigao do 15:40 u petom gemu. Čilić je sa dva servis vinera ipak sprečio brejk i stigao do izjednačenja. Izvukao se 10. teniser sa ATP liste, sačuvao je servis i poveo, 2:3.

Ništa senzacionalno se nije dogodilo u dva naredna gema. Serveri su izgubili po poen, 3:4. Novak je nastavio dobro da servira, odigrao je i jedan prelep “štop” volej tokom osmog gema, ali je Čilić sigao od 40:0 do 40:30. Sjajnom skraćenom loptom Novak je došao u priliku da poentira i izjednači, 4:4.

Konačno je proradio Đokovićev retern. Stigao je do tri vezane brejk lopte i iskoristio je prvu posle razmene udaraca sa osnovne linije. Konačno brejk u drugom setu!!! 5:4!

Prvu duplu servis grešku naš as je napravio u desetom gemu drugog seta pri rezultatu 15:30 i omogućio Čiliću dve brejk lopte. A, onda se dogodilo još nešto neobično – druga vezana dupla servis greška za 5:5. Propustio je najbolji teniser sveta veliku šansu.

Čilić je dobio gem na svoj servis, a loši servisi i greške sa osnovne linije Đokovića omogućili su Čiliću dve vezane meč lopte. Spasao je prvu, a na drugu meč loptu je odigrao najbolji poen na meču. Vezao je naš as i treći poen, publika je stala na stranu prvog tenisera sa ATP liste, ali je Đoković pogrešio za novo izjednačenje. Uspeo je, ipak, Novak da izbori taj-brejk, 6:6.