KLS: Zvezdi pripao derbi

April 26, 2017, 7:25 am

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 85:74 u “vječitom derbiju” koji je obilježio drugo kolo Košarkaške Superlige.

U hali “Aleksandar Nikolić” viđen je poprilično loš i nervozan meč, bez mnogo ritma i sa previše faulova, a u toj situaciji bolje su se snašli “!crveno-bijeli”.

Sudijska trojka konstantno je sjeckala je igru, ali je domaćin ipak imao više raspoloženih igrača i došao do trećeg trijumfa u četvrtom ovosezonskom duelu sa najvećim rivalom.

Izabranici Dejana Radonjića mnogo bolje su otvorili duel – napravili su seriju 12:0 i odbranom potpuno razoružali vječitog rivala. Ipak, već od trećeg-četvrtog minuta nekakvog ritma i nije bilo jer je sudijska trojka svirala mnogo faulova.

Čak 31 lična greška dosuđena je u prvih 20 minuta, a Partizan je, najviše zahvaljujući Novici Veličkoviću, Urošu Lukoviću i Branislavu Ratkovici stigao do egala. Zvezdini košarkaši očajno su šutirali slobodna bacanja i to ih je koštalo većeg vođstva.

Odlučujući period susreta bio je kraj trećeg kvartala – Dženkins, koji je šutirao veoma loše, vezao je nekoliko dobrih napada, u protivničkoj ekipi jedini raspoloženi bio je Uroš Luković i Zvezda je vratila dvocifrenu prednost.

U prvih pet minuta posljednje dionice aktuelni srpski i regionalni šampion otišao je na maksimalnih +15, Partizan je imao još jedan nalet, ali nije bilo ni vremena ni snage za preokret.

Spomenuti Mitrović odigrao je možda i najbolju partiju ove sezone i postigao 17 poena (4-4 za dva, 2-2 za tri, 3-4 penali), uz po 4 skoka i asistencije. Njega je ispratio Čarls Dženkins koji je dao dva poena manje, od toga čak 13 u drugom poluvremenu, ali i 9 uspJešnih dodavanja. Ognjen Kuzmić dodao je 14 poena, dva više od Milka Bjelice, dok je Nejt Volters stao na 10.

S druge strane, Luković je predvodio “crno-bele” sa 17 poena i 6 skokova, poen manje i jednu uhvaćenu loptu manje od centra imao je Birčević, a Veličković je dodao 13 poena i imao 8 skokova. Dvocifren je još bio Vanja Marinković sa 11 poena.

Poslije ovog susreta Zvezda ima maksimalnih 2-2, dok je Partizan zabilježio po poraz i pobjedu.

U ekipi Dejana Radonjića ponovo nije bilo Stefana Jovića koji je počeo individualno da trenira, dok je neposredno pred zagrijevanje duel dobio zanimljivu uvertiru.

Trener Partizana Aleksandar Džikić našalio se sa Nemanjom Dangubićem i pokazao da vlada odlična atmosfera između dva najveća srpska kluba.

U sljedećem kolu “crveno-beli” gostuju FMP, dok “crno-beli” dočekuju Dinamik.