Klipersi pobjedom u Čikagu idu ka plej-ofu, Denver posustaje

March 14, 2018, 8:27 am

Košarkaši Los Anđeles Klipersa, čiji su članovi Miloš Teodosić i Boban Marjanović, pobijedili su rano jutros u gostima Čikago 112:106 i na najbolji način iskoristili kiks Denvera Nikole Jokića u njihovom gradu protiv Lejkersa 123:103.

Klipersi su sada sedmi na Zapadu sa skorom 37-29, dva poraza više ima Denver kome izmiče plej-of jer su ispred Juta i San Antonio, prvi ispod crte.

Teodosić je u trećem trijumfu zaredom Klipersa za 24 minuta ubacio sedam poena, uz po četiri asistencije i skoka, dok je Marjanović uhvatio tri lopte za pet minuta.

Dominantnu partiju odigrao je centar Deandre Džordan sa 29 pogodaka i 18 skokova, a pratio ga je Lu Vilijams sa 26.

Kao i prošle sezone, Denver posustaje u finišu trke za doigravanje, uprkos odličnoj formi Nikole Jokića.

Jokić je u porazu od Lejkersa zabeležio 15 poena, devet skokova i pet asistencija, a učinak bi bio vjerovatno bolji da nije imao probleme sa faulovima.

Lejkerse je do pobede vodio tandem Kajl Kuzma – Džulijus Rendl koji je kombinovano dao 52 pogotka.

Odlično veče imao je još jedan srpski košarkaš, Nemanja Bjelica je sa 17 poena, osam uhvaćenih lopti i sedam asistencija doprineo pobedi Minesote u Vašingtonu 116:111.

Bjelica je ponovo dobio veliki prostor jer je odigrao 39 minuta meča koji je obeležio sjajni centar Karl-Entoni Tauns sa 37 poena.

Vredi istaći i da je sinoć Rasel Vestbruk ostvario jubilarni 100. tripl-dabl u karijeri u pobedi Oklahome u Atlanti 119:107 sa 32 poena i po 12 skokova i asistencija.