KK “Lavovi” Brčko: Juniorke sigurne protiv ekipe “Orlova”

May 16, 2022, 11:21 am

Ženska juniorska selekcija KK Lavovi pobjedom protiv ekipe Orlova u okviru polufinalnog turnira Prvenstva Republike Srpske za juniorke ovjerila je plasman na Finalni turnir za prvaka, i to sa prve pozicije.

Nakon odustajanja ekipe “Leotar 03” iz Trebinja od daljeg takmičenja, u dvorani Tehničke škole u Brčkom odigrana je jedina utakmica Polufinalnog turnira Prvenstva Republike Srpske za juniorke, u kojoj su Lavice snage odmjerile protiv odgovarajuće selekcije ŽKK “Orlovi” iz Banja Luke.

I pored činjenice da su obe ekipe već ranije osigurale nastup na Finalnom turniru za prvaka Republike Srpske, utakmica je imala rezultatski značaj, jer je pobjednik ovog susreta za rivala u polufinalu Finalnog turnira za protivnika dobijao drugoplasiranu ekipu iz regije PKS Banja Luka / PKS Doboj, dok je poražena ekipa za rivala u drugom polufinalu dobijala prvoplasiranu ekipu iz regije PKS Banja Luka / PKS Doboj.

“Dakle, bila je samo ova jedna utakmica za razigravanje, za poziciju, s obzirom da nas čekaju dvije banjalučke ekipe u finalu za prvaka Republike Srpske. Ovo je bila zanimljiva utakmica, vidjeli smo dva – tri preokreta između ekipa. Generalno, zadovoljni smo, mada smo očekivali po nas lakšu utakmicu. Orlovi su odreagovali iskusno na neke naše napade, pročitali kretnje, pa smo morali da mijenjamo koncept igre u drugoj polovini meča, što je urodilo plodom i dobili smo utakmicu. Juniorke koje su otvorile ovu utakmicu imale su ozbiljne minute i u seniorskom dijelu sezone, pa sada beremo uspjeh tog “bacanja u vatru” naših mladih košarkašica u ovoj završnici juniorskog dijela prvenstva, te smo i ovu utakmicu iznijeli na iskustvo Premijer lige i jakih utakmica i kontakata iz proteklih mjeseci”, rekao je Aleksandar Bližnjaković, glavni trener KK “Lavovi” Brčko.

Početak utakmice pripao je Lavicama, međutim nakon toga uslijedio je pad u igri, što gošće koriste i do kraja prvog perioda igre prave rezultatski preokret i na prvu pauzu odlaze sa pet poena prednosti (15:20). Druga četvrtina u potpunosti je pripala Brčankama, koje su prije svega zahvaljujući šuterski raspoloženoj Tamari Šarenac (19 postignutih poena), koja je u ovom periodu igre postigla četiri vezane trojke, uspjele doći do rezultatskog preokreta i na poluvrijeme odlaze sa pet poena prednosti (36:31).

Drugo poluvrijeme je proteklo u apsolutno boljoj igri Lavica. Predvođene kapitenom Milicom Đokić sa 20 postignutih poena i u drugom poluvremenu razigranom Jelenom Lazarević (12 poena), Lavice sigurno utakmicu privode kraju bez rezultatske neizvjesnosti.

Na kraju, zaslužena pobjeda:

LAVOVI 59

ORLOVI 46

(15:20, 21:11, 12:10, 11:5)

Za KK “Lavovi” nastupile su: Milica Đokić, Tamara Šarenac, Jelena Lazarević, Sara Đokić, Valentina Došić, Ksenia Vukić, Adna Okić, Ana Đokić Katarina Pudić, Ana Bjeljac i Jelena Đurić. Trener: Aleksandar Bližnjaković, pomoćni trener: Sanjin Vidović.

Velika zahvalnost, kažu u klubu, pripada i publici koja je i ovaj put bila šesti igrač na terenu.

Finalni turnir Prvenstva Republike Srpske za juniorke biće održan narednog vikenda (21./22. maj), a domaćin i organizator biće poznat u utorak, 17. maja.

Parovi polufinala Finalnog turnira su:

Mladi Krajišnik – Orlovi

LAVOVI – Feniks

Poražene ekipe iz polufinalnih duela igraće utakmicu za treće mjesto, dok će se pobjedničke ekipe sastati u velikom finalu i borbi za titulu prvaka Republike Srpske za sezonu 2021/2022.