Kikanović dva puta za nestvarnu pobjedu BiH!

September 8, 2015, 7:10 am

Prvo je u poslednjoj sekundi regularnog dela pogodio trojku za produžetak, a zatim je položio loptu u koš u poslednjoj sekundi produžetka.

Gubila je BiH sa 15 poena razlike u trećoj četvrtini, situacija u završnici regularnog dela delovala je bezizlazno, potom je Izrael vodio i sa +7 u produžetku, ali ’Zmajevi’ su se svaki put vraćali i na kraju su slavili.

Najbolji kod BiH bio je Nemanja Gordić sa 22 poena (7-15 iz igre) i 3 asistencije, Andrija Stipanović upisao je 16 poena (6-12 iz igre, 4-10 penali) i 18 skokova, dok je Elmedin Kikanović imao 17 poena (8-16 iz igre), 3 skoka i 2 asistencije. Blistao je Aleks Renfro sa 12 poena i po 8 skokova i asistencija, a 12 poena dao je i Marko Šutala.

Izrael je predvodio Omri Kaspi sa 29 poena (12-20 iz igre), 6 skokova, 5 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti, Lior Elijahu imao je 14 poena, 5 skokova i 6 asistencija, dok je novi plej Crvene zvezde Gal Mekel zabeležio 14 poena (6-9 iz igre), 2 skoka i 7 asistencija.

(B92) Izraelci su fantastično počeli meč – bili su rastrčani, šut ih je išao, a ekipa Duška Ivanovića nije se snašla u brzom ritmu utakmice. Kaspi je u prvo poluvremenu ubacio maltene sve što je šutnuo, dao je 20 poena do odmora, a njegov tim imao je +10.

Posle još jednog koša Elijahua u karakterističnom stilu Izrael je posle 23. minuta vodio sa 15 poena razlike. Tada kreće prvi od nekoliko povrataka BiH u meč – rapsoloženi Gordić pogodio je dve trojke, nekoliko poena vezao je i Stipanović, pa je BiH preokrenula i povela sa 59:58.

Poslednja deonica bila je neizvesna – BiH je posle trojke Gordića vodila 70:68 na četiri i po minuta do kraja, ali se činilo da će tim Duška Ivanovića skupo koštati nekoliko promašenih zicera.

Elijahu je doneo preokret Izraelcima, a posle njegovih penala bilo je 73:70 na minut do kraja. Posle smušene igre na obe strane ušlo se u penal završnicu, a D’Or Fišer je u dva navrata bio samo polovičan sa penala i tako je propustio da obezbedi trijumf svojoj ekipi.

Izrael je za to surovo kažnjen – Gordić je poslao dug pâs, lopta je uz malo sreće stigla do Kikanovića, rival nije napravio faul, a bivši igrač Zvezde pogodio je trojku za produžetak.

Činilo se da će Izrael ipak doći do pobede, uz pet poena Mekela u dodatnih pet minuta poveo je sa 82:75, ali Renfro trojkom i Gordić sa dva munjevita ulaza donose BiH novo izjednačenje.

Izrael je pri rezultatu 84:84 imao napad na 29 sekundi do kraja, ali je Kaspi promašio ceo koš i napad je istekao, pa je BiH dobila šansu da organizuje poslednji napad. Izrael je odigrao skandaloznu odbranu, Renfro je pronašao Kikanovića na ziceru, a on je položio loptu u koš za veliku pobedu BiH.