Kei nemoćan, Đoković brani titulu

November 1, 2014, 5:35 pm

Đoković je savladao Nišikorija rezultatom 6:2, 6:3, posle nešto više od sat vremena igre i tako došao do 599. pobede u karijeri.

Novak će se u finalnom meču sastati sa Kanađaninom Milošem Raonićem, koji je sa 6:3, 3:6, 7:5 nadigrao Tomaša Berdiha i imaće priliku da uđe u ‘klub 600’.

Ovo je bio ukupno četvrti međusobni duel dvojice tenisera, a Đoković je uspeo da izjednači na 2-2 u međusobnom skoru.

Duel u Bersiju počeo je poprilično mirno, ali je već na startu bilo očigledno da je Japanac umoran od iscrpljujućeg meča koji je odigrao pre samo 18 i po sati.

Srpski igrač napravio je prvi brejk u četvrtom gemu, realizovavši prvu šansu fenomenalnom forhend dijagonalom. Tada je preuzeo kontrolu nad mečom i još jednim brejkom uzeo set (6:2).

Kada je u drugom setu oduzeo servis protivniku i poveo sa 3:1, činilo se da je meč prelomljen. Međutim, borbeni Kei je vratio brejk, ali više od toga nije mogao. Novak ga je ponovo ‘brejknuo’ i rutinski meč priveo kraju.

Đoković je imao 20 direktnih poena, napsram samo 9 protivnika, dok je odnos dvojice tenisera u neiznuđenim greškama bio 14:23.