Karolina Pliškova izbacila Serenu Vilijams

January 23, 2019, 9:28 am

Češka teniserka Karolina Pliškova priredila je veliko iznenađenje nakon što je savladala Serenu Vilijams 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 7:5) i tako se plasirala se u polufinale Australijan opena.

Serena je u odlučujućem setu imala 5:1 i 40:15, Pliškova je bila na ivici ambisa, ali se uspjela na nevjerovatan način vratiti i slaviti veliku pobjedu.

Serena je bolje otvorila meč i s jednim napravljenim brejkom uspjela je osvojiti prvi set 6:4. Drugi set pripao je češkoj teniserki, istim rezultatom (6:4). U trećem setu viđena je prava drama.

Serena je pretrpjela dva brejka, propustila ukupno četiri prilike da završi duel i kazna je bila surova. Serijom od šest gemova Karolina je napravila preokret za jednu od najvećih i najvažnijih pobjeda u karijeri.

Ona će se za finale prvog gren slema u sezoni boriti sa Naomi Osakom, koja je u dva seta eliminisala Elinu Svitolinu iz Ukrajine, piše avaz.ba.

Izvor: srpskainfo/ avaz.ba