Juventus bolji od Sevilje, strahoviti rekordi Ronalda

October 1, 2015, 7:45 am

Juventus je, po svemu viđenom sasvim zasluženo, savladao osvajača Lige Evrope, ekipu Sevilje (2:0). Ronaldo postigao 500. i 501. gol u karijeri protiv Malmea, što znači da je sada, zajedno sa Raulom, najbolji strelac u istoriji madridskog Reala (323 postignuta gola za “los blankose”). Pobede dva Mančestera, oba nakon preokreta. PSŽ trijumfovao u duelu sa Šahtjorom. Benfika “okrenula” Atletiko na “Kalderonu”.

Real Madrid pobedio je na gostujućem terenu Malme sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi šampiona. Ovo je drugi trijumf za ekipu Rafe Beniteza.

Oba gola za Real postigao je Kristijano Ronaldo, u 29. i 90. minutu. On je tako postigao 501 gol u karijeri, ali se i sa 323 pogotka izjednačio na prvom mestu liste strelaca Reala sa Raulom Gonzalesom.

Real je od početka napadao, a domaći tim je pokušavao da amortizuje atake moćnog suparnika i da onda zapreti iz kontranapda. Iz prve ozbiljnije akcije španski tim je poveo, kada je Isko dobro pronašao Ronalda, a Portugalcu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.

Fudbaleri Reala su posle toga imali terensku inicijativu, ali Ronaldo, Mateo Kovačić i Isko nisu uspeli da iskoriste šanse.

Malme je mogao da izjednači u 74. minutu, ali je Markus Rozenberg za malo šutirao pored stative.

Malme je od 78. minuta igrao sa igračem manje pošto je Jošimar Jotun dobio drugi žuti karton.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 90. minutu. Kombinovali su Dani Karvahal i Lukas Vaskez, koji je i dodao do Portugalca, a ovaj lagono savladao golmana domaćih.

U timu Malmea igrali su Nikola Đurđić i Vladimir Rodić.

U drugoj utakmici ove grupe Pari Sen Žermen je u Lavovu pobedio domaći Šahtjor sa 3:0. Francuski tim do trijumfa je stigao golovima Serža Orijea u sedmom minutu, Davida Luiza u 23. i autogolom Darija Srne u 90. minutu.

U narednom trećem kolu, 21. oktobra, Pari Sen Žermen će na Parku prinčeva igrati protiv Real Madrida, a Malme će biti domaćin Šahtjoru iz Donjecka.

Moskovski CSKA pobedio je na svom terenu PSV iz Ajndhovena sa 3:2. Golove za CSKA postigli su Ahmed Musa u sedmom minutu, Sejdu Dumbija u 21. i 36. minutu iz penala. Dvostruki strelac u holanskom timu bio je Maksim Lestijen.

CSKA je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu i od početka je napao. Domaći su poveli u sedmom minutu kada je srpski reprezentativac Zoran Tošić izveo korner sa desne strane, a Musa je iz blizine poslao loptu u mrežu.

Moskovski tim duplirao je prednost u 22. minutu. Po desnoj strani kombinovali su Tošić i Mario Fernandes, koji je centrirao pred gol gostiju, a loptu je glavom zahvatio Dumbija i sproveo je u mrežu.

CSKA je nastavio sa napadima, a tri gola prednosti doneo je Dumbija iz penala svojim drugim golom na utakmici. Jedanaesterac je dosuđen kada je golman holandskog tima Jeron Zut oborio Tošića. Dumbija je sigurno izveo penal, šutirao je u levi golmanov ugao.

Dumbija je i u 44. minutu mogao da postigne gol, ponovo iz penala, ali je šutirao preko prečke.

Dumbija je i u drugom poluvremenu nastavio da promašuje, a to je iskoristio PSV, oslobodio se pritiska domaćih i izjednačio u 60. minutu golom Lestijea, posle dodavanja Adama Mahera.

Osam minuta kasnije Lestije je postigao svoj drugi gol na utakmici. Ponovo je asistirao Maher do belgijskog fudbalera, koji je ušao u kazneni prostor, snažno šutirao i poslao loptu pod prečku.

PSV je od 80. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Arijas dobio drugi žuti karton. Oba kartona dobio je posle prekršaja nad Musom.

Ruski tim se do kraja odbranio i osvojio prva tri boda u Grupi B, koliko ima i PSV.

U drugoj utakmici u grupi B Mančester junajted je na Old Trafordu posle preokreta pobedio Volfsburg sa 2:1.

Nemački tim poveo je u četvrtom minutu golom Danijela Kaliđurija, a izjednačio je Huan Mata u 34. minutu iz jedanaestereca. Pobedonosni gol za Junajted postigao je Kris Smoling u 53. minutu, posle sjajne asistencije Mate petom.

U narednom kolu CSKA će u Moskvi igrati protiv Mančester junajteda, a Volfsburg na svom terenu protiv PSV Ajndhovena.

U grupi C, Astana i Galatasaraj su odigrali nerešeno, dok je Benfika savladala Atletiko u Madridu sa 2:1, iako je gubila.

Atletiko je stigao u vođstvo golom mladog Anhela Koree u 23. minutu, ali su pobedu portugalskom timu golovima doneli Nikolas Gaitan u 36. i Gonsalo Gedeš u 51. minutu.

Benfika će u sledećem kolu gostovati Galatasaraju, dok će Atletiko dočekati Astanu.

Fudbaleri Mančester sitija zabeležili su prvu pobedu u Ligi šampiona, pošto su kao gosti savladali Borusiju u Menhengldbahu sa 2:1. Utakmicu je obeležio veliki broj prilika, uglavnom fudbalera nemačke ekipe, ali je golman Sitija Džo Hart bio odličan.

Borusija je bila bliža pogotku, a u prvom poluvremenu nije iskoristila penal, pošto je Hart odbranio šut Rafaela, nad kojim je i načinjen prekršaj.

Ipak, Hart je bio savladan u 54. minutu, kada je Lars Štindl postigao pogodak posle odlične akcije domaćih fudbalera.

Siti je uspeo da izjednači posle gužve u kaznenom prostoru i gola Nikolasa Otamendija u 65. minutu, a pobedu engleskom klubu doneo je Serhio Aguero iz penala u samom finišu meča.

Fudbaleri Juventusa su zabeležili novu pobedu u Ligi šampiona, pošto su u Torinu bili bolji od Sevilje.

Pobedu italijanskom klubu od 2:0 doneli su Alvaro Morata u 41. i Simone Zaza u 87. minutu.

Juventus će u narednom kolu dočekati Borusiju, dok će Siti kod kuće igrati protiv Sevilje.

Rezultati:

A grupa:

Malme – Real Madrid 0:2 (Ronaldo 29, 90)

Šahtjor Donjeck – Pari Sen Žermen 0:3 (Orije 7, Luiz 23, Srna 90. autogol)

Tabela: Real Madrid 6 bodova, PSŽ 6, Malme 0, Šahtjor 0.

B grupa:

CSKA Moskva – PSV Ajndhoven 3:2 (Musa 8, Dumbija 21, 36. penal – Lesjen 60, 68)

Mančester Junajted – Volfsburg 2:1 (Mata 33. penal, Smoling 53 – Kaliđuri 4)

Tabela: PSV 3, Mančester Junajted 3, CSKA 3, Volfsburg 3.

C grupa:

Astana – Galatasaraj 2:2 (Balta 77. autogol, Kanjas 89 – Kisa 31, Erić 86. autogol)

Atletiko Madrid – Benfika 1:2 (Korea 23 – Gaitan 37, Guedes 51)

Tabela: Benfika 6, Atletiko Madrid 3, Astana 1, Galatasaraj 1.

D grupa:

Borusija Menhengladbah – Mančester Siti 1:2 (Štindl 54 – Otamendi 65, Aguero 90. penal)

Juventus – Sevilja 2:0 (Morata 41, Zaza 87)

Tabela: Juventus 6, Mančester Siti 3, Sevilja 3, Borusija 0.