Juve odoleo, Real slavi Čičarita

April 23, 2015, 7:34 am

Real Madrid je pogotkom Čičarita Ernandesa u 88. minutu savladao Atletiko Madrid na svom terenu i ukupnim rezultatom 1:0 prošao u polufinale.

Juventus je odigrao bez golova na stadionu ’Luj drugi’ i obezbedio polufinale zahvaljujući sumnjivom penalu iz prvog duela – 1:0.

Prvi polufinalisti takmičenja su Barselona i Bajern, koji su bili ubedljivi u revanšima protiv Pari Sen Žermena i Porta.

Iako desetkovan, Real je i ovoga puta bio mnogo bolji rival od Atletika, pa se ponovo dokazalo da antifudbal u retkim slučajevima donosi rezultate.

Pokušavali su ’Kraljevići’ na sve načine da postignu pogodak, ali ih je u tome sprečavao fenomenalni golman ’Jorgandžija’ Jan Oblak, koji je pre primljenog gola odbranio čak 18 udaraca u ovom dvomeču.

Ipak, nije mogao i četvrti put da zaustavi Meksikanca, koji je krunisao sjajnu akciju Hamesa Rodrigesa i Kristijana Ronalda, i još bolje dodavanje Portugalca.

Meč na ’Santjago Bernabeuu’ rešen je u 76. minutu kada je Arda Turan dobio drugi žuti karton zbog opasne igre u duelu sa Serhiom Ramosom.

Juventus je uspeo da se izbori za prvi plasman u polufinae još od sezone 2002/2003, postigavši samo jedan gol u prvom meču. U revanšu je Monako bio mnogo opasniji – Kondogbija je imao veliku priliku na samom startu meča, dok je Barzalji mogao da zatrese sopstvenu mrežu nakon prodora Silve po desnoj strani.

Obe te prilike viđene su u prvom poluvremenu, a u drugom je italijanski šampion umirio utakmicu i na kraju mogao i do pobede, da prečka nije sprečila sjajan udarac Andree Pirla iz slobodnjaka.

Posle 180 minuta fudbala u četvrtfinalu, protivnike na žrebu u petak čekaju Real Madrid i Juventus.