Juniori Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

August 3, 2018, 4:42 pm

Košarkaška reprezentacija Srbije do 18 godina plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva koje se održava u Letoniji pošto je u četvrtfinalu pobijedila Njemačku rezultatom 92:86.

Srbija je do pobjede došla zahvaljujući boljoj igri u završnici pošto je u posljednjih deset minuta ušla sa manjkom od četiri poena (70:66).

Međutim uspjela je Srbija odmah na početku četvrte četvrtine da dođe do izjednačenja 70:70 ali se Njemačka serijom 7:0 odbvojila na 77:70.

Uslijedila je serija Srbije od 8:0, i neizvjestan ulazak u završnicu, u kojoj je srpski tim, uglavnom koševima sa slobodnih bacanja došao do trijumfa.

Tim Srbije kao kapiten predvodi kapiten Igokee Dalibor Ilić, a u stručnom štabu je i pomoćni trener Igokee Žarko Milaković.  U meču protiv Njemačke Ilić je na parketu proveo 16 minuta postigavši osam poena.

Srbija će sutra u polufinalu igrati protiv Francuske koja je nakon produžetka pobijedila Crnu Goru sa 76:74.