Junajted se osramotio u Herningu, remi u Firenci!

February 19, 2016, 9:06 am

Derbi prve nokaut faze u Ligi Evrope donio je prilično dobar fudbal. Fiorentina je odigrala izuzetno dobro, u većem delu je bila bolji rival od jednog od najboljih timova Premijer lige, ali na kraju je ipak ostala bez trijumfa

Gosti su poveli u 37. minutu. Tomović je skrivio penal, a siguran izvođač bio je Naser Čadli. U nastavku meča Fiorentina je krenula još ofanzivnije i uspela je da izjednači golom Bernardeskija koji je uz malo sreće u 59. minutu postigao spektakularan pogodak pod prečku.

Nenad Tomović odigrao je cijeli meč u sastavu ’ljubičastih’.

Koliko je Mančester junajted loš pod Lujem van Galom možda i najbolje govori poraz od Mitjlanda u gostima. Bio je to prvi meč ekipe iz Herninga od sredine decembra, ali im to nije smetalo da slave protiv najpopularnijeg tima svijeta.

Gosti iz Engleske poveli su u 37. minutu golom Memfisa Depaja, a izjednačio je Sisto u 44. minutu. Veliko slavlje u Herningu doneo je Onuaču 13 minuta pre kraja.

Odličan rezultat pred revanš ostvarila je Borusija koja je u Dortmundu savladala Porto sa 2:0. Golove za domaćina postigli su Pišček u prvom i Rojs u drugom poluvremenu. Srpski fudbaler Neven Subotić nije ulazio u igru.

Minimalnu pobedu kod kuće u jednom od derbija ostvario je Viljareal koji je golom Suaresa u samom finišu savladao Napoli pred put u Napulj. Antonio Rukavina ostao je na klupi španske ekipe.

Istim rezultatom pobedu je ostvario i Anderleht protiv Olimpijakosa, a strijelac je bio Mbođi u 68. minutu. Filip Đuričić igrao je do 74. minuta za Anderleht, a na drugoj strani Zdjelar je zamijenjen u 69. minutu, dok je Luka Milivojević odigrao cijeli meč.

Ubedljiv trijumf ostvarila je Sevilja koja je praktično već prošla dalje poslije pobjede od 3:0 protiv Moldea, a najzanimljiviji duel odigrali su Sent Etjen i Bazel.

Francuski tim je vodio sa 2:0, Švajcarci su izjednačili, ali je domaćin ipak pobijedio sa 3:2.