Jović presudio Interu, Slavija u “ludom meču” eliminisala Sevilju

March 15, 2019, 7:53 am

Ajntraht je izborio plasman u četvrtfinale Lige Evrope. U revanš utakmici njemački tim je savladao Inter u Milanu 1:0 golom Luke Jovića i tako se plasirao dalje.

Reprezentativac Srbije je sjajno lobovao golmana Intera. Za njemački tim su još igrali Filip Kostić i Mijat Gaćinović koji su pružili veoma dobre partije.

Kostić je imao sjajnu šansu u 60. minutu, a i Jović je u sudijskoj nadoknadi izašao sam pred Samira Handanoviča koji je ipak odbranio. No, za klub iz Milana je takmičenje ionako bilo završeno.

Puno uzbuđenja bilo je u Londonu i Pragu. Arsenal je na krilima Obamejanga (dva gola) došao do prolaska protiv Rena. Englezi su slavili 3:0 i tako su nadoknadili veliki zaostatak iz prvog duela (1:3).

Slavija i Sevilja su odigrali još jedan sjajan meč, a dalje su nakon produžetka otišli domaći . Domaći tim je dva puta vodio, a gosti su dolazili do izjednačenja, pa se otišlo u produžetke.

Sevilja je u njemu prvi put povela kada je Vaskez pogodio mrežu. Česi su zatim napravili veliki pritisak i došli do gola u 102. minutu preko Van Burena pa se praktično do kraja drugog produžetka igrao na jedan gol. I ogroman pritisak je donio rezultat.

Traore je u 119. minutu pogodio za 4:3 i odveo Slaviju u narednu rundu. Nakon kraja nastupio je neopisivo slavlje u Pragu.

Produžeci su bili i u Lisabonu, gdje je Benfika nakon 90 minuta imala 1:0 protiv Dinama golom Žonasa u 71. minutu. U nastavku je do izražaja došlo iskustvo Portugalaca. U 95 .minutu nakon kornera, odbijenu loptu je zahvatio Fero za 2:0.

Zatim je Miloš Stojanović napravio veliku glupost i zaradio dva žuta kartona, pa je Dinamo završio meč sa igračem manje. Benfika to koristi i Aleks Grimaldo je još jednim snažnim udarcem donio 3:0 te riješio sve oko putnika u četvrtfinale.

Viljaral je u revanšu samo potvrdio prednost iz prvog meča i sigurno savladao Zenit 2:1.