Janovič namučio Đokovića na startu Ju-Es opena

August 30, 2016, 7:38 am

Poljak je poprilično namučio našeg tenisera. Janovič je pružio sjajan otpor konstantno je napadao, osvojio je drugi set, ali posle toga Novak je zaigrao znatno agresivnije i lako osvojio naredna dva seta i stigao do zaslužene pobede.

Đoković je u drugom kolu Ju-Es opena

Primetilo se da je pauza od nekoliko nedelja uticala na igru našeg tenisera. Međutim, kako je meč odmicao Novak je bio sve sigurniji, a njegovi udarci sve jači i precizniji. Bol u desnoj nadlaktici na početku meča nije omeo Đokovića da pruži solidnu partiju. Nije igrao punom snagom, ipak dovoljno da se nadigra večeras raspoloženi Janovič.

Oba tenisera su žestoko ušla u meč. Koristili su svaku priliku da napadnu servis protivnika. Nakon nekoliko propuštenih šansi na obe strane, Đoković prvi koristi priliku i oduzima servis protivniku u petom gemu. Poljak je imao nekoliko šansi da uzvrati, ali Novak nije dozvolio da se prvi set produži, 6:3 u prvom setu.

Velika borba u drugom setu. Prvi je do brejka stigao Janovič. Novak ekspresno uzvraća, potom u dva navrata propušta prvo dve, a potom i tri vezane brejk šanse. Usledila je kazna, kada je servirao za taj-brejk, duplom servis greškom poklanja protivniku dve vezane set lopte. Poljak koristi poklon i dolazi do izjednačenja u setovima, 7:5 u drugom setu.

Treći set doneo je apsolutnu dominaciju našeg tenisera. Novak je na startu oduzeo servis Poljaku. Odličnim servisima nije dozvoljavao protivniku da zapreti. Novim brejkom stigao je do prednosti od 4:1. Potom rutinski privodi set kraju – 6:2 u trećem setu.

Ista slika i u četvrtom setu. Ponovo Đoković na startu oduzima servis Janoviču. Nastavio je naš as da lomi protivnika čija se igra raspala. Drugi brejk doneo je našem asu 4:1. Opet rutinski privodi set, a ovoga puta i meč kraju, 6:2 u četvrtom setu.

Tok meča:

05.00 Kraj. Posle osvojenog svog servisa Novak osvaja dve vezane meč lopte i na servis protivnika korisiti drugu  za konačnih 6:1 u četvrtom setu.

Novak rešava meč u svoju korist

04.53 – Novi servis Janoviča i nove tri vezane brejk šanse za našeg tenisera.  Koristi drugu i dolazi do dva brejka prednosti, 4:1.

04.50 – Đoković sa nulom osvaja svoj servis, 3:1.

04.47 – Poljak uspeva da osvoji svoj servis, 2:1.

04.44 – Janovič uzvraća, osvaja dve vezane brejk šanse, 15:40. Novak se uspešno brani, izjednačenje. Još dva odlična servisa našeg tenisera i dva poena, 2:0.

04.40 – Novak na startu četvrtog seta oduzima servis protivniku, 1:0

04.34 – Naš teniser nije iskoristio prvu set loptu na svoj servis, potom Janovič dolazi do brejk lopte. Usledilo je novo izjednačenje, a zatim Novak vezuje još dva poena i dobija treći set sa 6:2.

Đoković dobo treći set ...

Đoković dobo treći set …

04.28 – Poljak uspeva da ostane u trećem setu, 5:2.

04.25 – Novak sa nulom osvaja svoj servis gem, 5:1.

04.22 – Naš teniser ponovo pritiska servis protivnika i dolazi do dve vezane brejk lopte. Propušta ih, izjednačenje. Đoković osvaja i treću šansu u gemu. Novo izjednačenje. Četvrta brejk prilika za  Novaka. Koristi je i sada ima dva brejka prednosti, 4:1.

04.16 – Novak nastavlja sa odličnim servisima – 3:1.

04.13 – Janovič dobija svoj servis gem, 2:1.

04.09 – Novak lako osvaja svoj servis, 2:0

04.06  – Na startu drugog seta Đoković sa nulom oduzima servis protivniku, 1:0.

04.01 – Poljak pritiska servis našeg tenisera, 0:30. Duplom servis greškom Novak poklanja protivniku dve vezane set lopte, 15:40. Koristi prvu za 7:5 u drugom setu.

Janovič koristi poklon i osvaja drugi set

03.56 – Ponovo Novak napada, osvaja tri vezane brejk lopte, 0:40. Janovič se ponovo brani, izjednačenje, a potom vezuje još dva poena i osvaja gem 5:6.

03.53 – Naš teniser uz malo problema osvaja svoj servis, 5:5.

03.48 – U narednom gemu Novak propušta dve vezane brejk šanse, 4:5.

03.43 – Đoković sa nulom osvaja svoj servis, 4:4.

03.40 – Novak uzvraća, ekspresno osvaja tri vezane brejk šanse, 0:40. Dupla servis greška Janoviča, 3:4.

03.37 -Janovič ponovo preti i osvaja dve vezane brejk lopte, koristi prvu i vodi sa 2:4.

03.31 – U narednom gemu Đoković je napao servis protivnika. Međutim, sve što je uspeo bila su dva izjednačenja. Poljak rešava gem u svoju korist, 2:3.

03.25 – Ponovo je zapretio Janovič, osvojio je  brejk loptu, 30:40. Novak uspeva da se odbrani i nije dozvolio protivniku da dođe do brejka prednosti, 2:2.

03.15 – Janovič lako osvaja svoj servis – 1:2.

03.12 – Oba tenisera sigurna na svoj servis na startu drugog seta, 1:1.

03.04 – Janovič osvaja nove dve brej šanse. Novak uspeva da se odbrani, izjednačenje. Naš teniser vezuje još dva poena i osvaja gem i prvi set – 6:3.

Novak osvaja prvi set

03.00 – Poljak osvaja svoj servis i smanjuje na 5:3.

02.56 – Novak sa nulom osvaja svoj servis – 5:2.

02.54 – Sada Đoković napada, osvaja brejk šansu. Propušta je. Osvaja novu, ali i ona odlazi u nepovrat. Treća brejk lopta za našeg tenisera, koriti je, 4:2.

02.48 – Novak je osetio bol u mišiću desne nadlaktice, na asistenciju fizioterapeuta zatražio je medicinski tajm-aut. Nakon tri minuta pauze i ukazane pomoći našem asu nastavljen je meč.

02.44 – Protivnik koristi greške Novaka i osvaja prvu brejk-loptu. Naš as dolazi do izjednačenja. Nova šansa za Janoviča. Đoković uspeva da se odbrani i osvoji gem, 3:2.

02.38 – Janovič lako osvaja svoj servis – 2:2.

02.33 – Na servis našeg teniser posle 40:0, protivnik dolazi do 40:40. Usledila su dva Novakova snažna servisa, 2:1.

02.29 – Novak napada servis protivnika, osvaja dve vezane brejk lopte. Propušta ih. Janovič se uspešno brani i osvaja svoj servis gem – 1:1.

02.24 – Iako je počeo sa duplom servis greškom, Đoković lako osvaja uvodni gem, 1:0.

02.22 – Počeo je meč. Prvi je na servisu naš teniser.

02.12 – Na podbacivanju novčića više sreće je imao Janovič, ali je izabrao da prvi prima servis.

02.10 – Igrači su izašli na teren.

Detalj sa svečanog otvaranja turnira

01.00 – Posle svečane ceremonije otvaranja turnira očekujemo da igrači izađu na Artur Eš teren.