Janković poražena od Radvanjske u osmini finala

July 6, 2015, 3:47 pm

Jankovićeva je ušla u duel čvrsto rešena da nastavi pobjednički niz i potvrdi odličnu formu nakon iznenađujućeg trijumfa protiv šampionke, Čehinje Petre Kvitove, ali za novi uspjeh nije imala snage i koncentracije.

Igrala je sa mnogo oscilacija, ni servis joj nije išao od ruke, pa je zasluženo poražena poslije sat i 45 minuta borbe.

U prvom setu viđeno je čak pet brejkova, u drugom je Srpkinja izjednačila rezultat na servis protivnice (4:4) i na trenutak se činilo da bi mogla do preokreta.

Međutim, Radvanjska je umela da stabilizuje igru u pravom trenutku i raznovrsnim udarcima osvoji poene za šestu pobjedu u njihovom osmom međusobnom okršaju.

Poljakinja se u četvrtfinalu sastaje sa Amerikankom Medison Kiz, koja je nadigrala Beloruskinju Olgu Govorcovu – 3:6, 6:4, 6:1.