Italija nastavlja da “melje” na Euru, pala i Švajcarska

June 17, 2021, 7:24 am

Fudbaleri Italije pobijedili su Švajcarsku rezultatom 3:0 u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva.

“Azuri” su na stadionu “Olimpiko” u Rimu do vođstva stigli u 26. minutu.

Domeniko Berardi je sa desne strane dodao loptu u peterac, a Manuel Lokateli ju je samo skrenuo u praznu mrežu Švajcarske za 1:0.

Italijani su povisili rezultat na 2:0 u 52. minutu. Ponovo je strijelac bio Lokateli.

Uputio je brz i snažan šut tačno u donji desni ugao Švajcarske, a golman Jan Zomer nije imao nikakve šanse da odbrani “projektil” Lokatelija.

Konačni rezultat postavio je Ćiro Imobile u 89. minutu. On je šutem sa oko 25. metara stavio tačku na i za drugu ubjedivu pobjedu Italije koja se namaće kao ozbiljan favorit za velike stvari na kontinentalnom prvenstvu.

U ovoj grupi danas ranije su meč drugog kola odigrali Turska i Vels, a “zmajevi” su slavili 2:0.

Ovo je Italijanima druga pobjeda na Euru, jer su na otvaranju pobijedili Turke 3:0, pa sada imaju maksimalnih šest bodova.

Švajcarcima je ovo prvi poraz, jer su u prvom meču remizirali sa Velsom 1:1.