Hrvatski huligani divljali na San Siru

November 17, 2014, 9:45 am

Hrvatski mediji prenose i navode milanske policije po kojima su manje grupe hrvatskih navijača, u toku dana, izvršile krađe po prodavnicima u užem centru.

Nekoliko hiljada gostujućih navijača zapalilo je baklje posle izjednačujućeg gola, a potom su vikali ustaške parole i isticali ustaške simbole.

U drugom poluvremenu su ponovo zapalili baklje i ubacivali ih u teren, tako da je sudija Kujpers bio primoran još jednom da prekine meč u 75. minutu, zbog navijača gostujućeg tima. Italijanska policija energično je intervenisala i sprečila veće nerede. Upala je na deo tribina gde su bili smešteni izgrednici, pa ih je uz primenu sile odstranila sa stadiona.

Posle desetak minuta pauze meč je nastavljen, ali je do kraja ostalo 1:1. Italija je povela u 11. minutu golom antonija Kandreve, a Hrvatska je izjednačila preko Ivana Perišića u 15.

Hrvatska je tako ostala prva u Grupi H zbog bolje gol razlike od Italije, pošto obe ekipe imaju po 10 bodova.