Hrvatska na korak do Rusije, minimalac Švajcaraca u Irskoj

November 10, 2017, 9:04 am

Reprezentacija Hrvatske razbila je Grčku na domaćem terenu, dok su Švajcarci slavili u gostima protiv Severne Irske.

Reprezentacija Hrvatske može polako da počne da razmišlja o Svetskom prvenstvu.

Nakon prve utakmice na “Maksimiru” protiv Grčke, izabranici selektora Dalića su bili poprilično ubedljivi, pa je rezultat bio 4:1.

Igra je bila još ubedljivija, moglo je još golova da bude u mreži danas slabog Karnezisa koji je apsolutni krivac za prvi gol.

Desilo se sve u 12. minutu, Karnezis je slabo primio loptu, Kalinić mu je oteo, grčki golman je napravio oštar faul, a sudija nije imao dilemu da li da pokaže na belu tačku. Luka Modrić je preuzeo stvar u svoje noge, postigao gol i doveo Hrvatsku u prednost.

Samo 6 minuta kasnije Hrvati stižu do drugog gola, Strinić je probio, uposlio Kalinića koji na lep način ponovo vara Karnezisa za 2:0. Gosti su dobili veliku nadu nakon kornera, Fortunis ga je izveo, Sokratis je zahvatio loptu, ponovo je Lovren jedan od krivaca za gol – 2:1.

I kada smo očekivali od Grka da ne prime više niti jedan gol do kraja poluvremena, Ivan Perišić stupa na scenu. Ovoga puta je desni bek, Vrsaljko, probio po desnoj strani, centrirao Perišiću pravo na glavu, ovaj je bez problema postigao gol za 3:1. I ovoga puta je Karnezis mogao bolje da reaguje.

4:1 je već bilo startom drugog dela igre, Andrej Kramarić je postigao gol na asistenciju Vrsaljka, mnogima je već tada sve bilo jasno jer Grci nisu stvarali šanse i bilo je očigledno da su daleko slabija ekipa.

U drugom meču Severna Irska je dočekala Švajcarsku, a gosti su slavili na kraju sa 0:1.

Gosti su bili bolja ekipa, ekipa koja je za sada pokazala da više zaslužuje plasman na Svetsko prvenstvo. Imali su šansu preko Šaćirija, zatim i Seferovića, a onda je usledio penal za goste nakon igranja rukom Evansa. Rodrigez je realizovao penal, postavio konačan rezultat od 0:1 i doneo veliku nadu Švajcarcima da mogu do Rusije.

Ostalo je da se odigraju sutra mečevi između Danske i Irske, kao i Švedske i Italije, a nakon toga slede revanši.