Hrvatska bez finala, Španija jača

January 25, 2020, 8:29 am
Vaterpolisti Španije pobijedili su Hrvatsku i plasirali se u finale Evropskog prvenstva u Budimpešti. Španci su nakon Srbije eliminisali i “barakude”, rezultatom 9:8.

“Crvena furija” će se za titulu prvaka “starog kontinenta” boriti sa pobjednikom drugog polufinala u kojem se sastaju Crna Gora i domaćin Mađarska.

Od samog početka utakmice u mađarskoj prestonici bilo je jasno da će duel biti dramatičan.

Hrvati su prvi došli do prednosti preko Macana, ali je Španija preokrenula i uvijek imala gol prednosti.

U posljednjih osam minuta ušlo se u potpunom egalu (6:6), početkom te dionice Granados je ponovo pogodio za Španiju, prije nego što je Јoković još jednom izjednačio.

Na šest minuta do kraja Granados je pronašao put do mreže, poslije čega je uslijedio period od nekoliko bezuspješnih napada. Tenzija je bila ogromna, ali je na 34 sekunde do kraja Munaris donio +2.

Petnaestak sekundi kasnije Ante Vukićević je vratio svoj tim u život i produžio dramu, ali su Španci uspjeli da sačuvaju loptu i dođu do velikog slavlja.

Spomenuti Munaris je upravo bio najbolji pojedinac meča sa tri pogotka, Granados je dodao dva, dok su po jedan upisali De Toro, Delgado Bačes, Taulj Kompte, i Roča Perone.

Kod “barakuda” je najefikasniji bio Luka Bukić sa dva gola.

Finale je na programu u nedjelju od 19 časova, dok će sat i po vremena ranije biti igrana utakmica za treće mjesto.