Hiršer pobjednik slaloma u Adelbodenu

January 8, 2018, 8:31 am

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobijedio je u slalomu u švajcarskom Adelbodenu i uvećao prednost u ukupnom plasmanu Svjetskog kupa.

Hiršer je stazu prešao za minut, 50,94 sekunde i bio je za 0,13 sekundi brži od sunarodnika Mihaela Mata. Treće mjesto zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa zaostatkom od 0,16 sekundi.

Hiršer je pobijedio i juče u veleslalomu u Adelbodenu i sada ima ukupno sedam trijumfa na toj stazi.

On je tako ostvario treću pobjedu u posljednja četiri dana, kao i četvrtu uzastopnu u slalomu, a ukupno 52. u karijeri.

Hiršer je vodeći u Svjetskom kupu sa 874 boda, a drugi je Kristofersen sa 720 bodova. Takođe, Austrijanac vodi ispred Norvežanina i u poretku u slalomu, i to sa 99 bodova prednosti.

Takmičenje u Svjetskom kupu nastavlja se u Vengenu.