Herta razbila Union: Gol i dvije asistencije Ibiševića

May 23, 2020, 6:27 am

Fudbaleri Herte pobijedili su gradskog rivala Union Berlin sa 4:0 na praznom stadionu, što je za ovu priliku bilo dobro, jer su se prošli put sukobili navijači obje ekipe u istorijskom derbiju.

Kapiten Vedad Ibišević donio trijumf Herti, domaćini pogodili čak tri puta u razmaku od deset minuta za ubjedljivu pobedu (4:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova. Gosti su imali šansu pri kraju poluvremena, Andrih je šutirao odlično iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola.

Samo šest minuta u nastavku je trebalo da vidimo prvi gol u mreži Uniona. Igrao se 51. minut Ibišević sjajno pogađa glavom za 1:0.

Samo minut kasnije Ibišević asistira za drugi gol domaćina, Lukebakio pogađa za 2:0. U 61. minutu već 3:0 i još jedna asistencija za Vedada, ovog puta Kunja pogađa.

U nastavku mirnija igra, bez većih šansi, da bi konačnih 4:0 postavio Dedrik Bojata u 77. minutu.

Marko Grujić je odigrao svih devedeset minuta za domaćina, dok je Neven Subotić odgledao meč svog Uniona sa klupe.