Harden i Vestbruk blistali, Hjuston poveo protiv Lejkersa (VIDEO)

September 5, 2020, 11:10 am
Košarkaši Hjuston rokitsa pobijedili su Los Anđeles lejkerse 112:97, u prvom meču polufinala Zapadne konferencije. “Rakete” ni u jednom trenutku nisu pokazale znake umora, bez obzira što su do polufinala došle nakon teške serije u sedam mečeva sa Oklahomom.

Hjuston je odigrao sjajnu odbranu tokom svih 48 minuta i, uz odličnu partiju Džejmsa Hardena i Rasela Vestbruka, sasvim zasluženo poveo sa 1:0.

Harden i Vestbruk za vođstvo Hjustona protiv Lejkersa

Harden je u prvom poluvremenu ubacio čak 25 poena, iz igre je šutirao 7/11 i Roketsi su imali osam poena prednosti.

U trećoj četvrtini sa dobrom igrom krenuo je i Vestbruk, uz sve to odbrana nije popuštala i ekipa iz Teksasa brzo je došla do dvocifrene prednosti.

Tokom posljednje četvrtine prednost Hjustona išla je i do +19, pa smo na kraju, u posljednjim minutima, Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa gledali na klupi.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Džejms Harden sa 36 poena i pet asistencija, Vestbruk je imao 24, devet skokova i šest asistencija, a Erik Gordon 23 poena.

Lejkerse su predvodili Dejvis sa 25 poena i 14 skokova, odnosno Lebron sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija.

“Kralj” je u posljednjoj četvrtini uputio četiri šuta ka protivničkom košu i nijedan nije pogodio, pa je taj dio igre završio bez poena.

Drugi meč polufinalne serije igra se u noći između nedjelje i ponedjeljka od 2.30 po srednjoevropskom vremenu.