Halepova deklasirala Vilijamsovu u finalu Vimbldona!

July 13, 2019, 2:36 pm

Rumunska teniserka Simona Halep je osvojila titulu šampionke Vimbldona spektakularnom igrom u finalu protiv Serene Vilijams!

Rumunka Simona Halep porazila je Amerikanku Serenu Vilijams rezultatom 2:0 u setovima te je tako prvi put u karijeri osvojila Vimbldon.

Halep je puno bolje otvorila meč i već u prvom gemu na servis Serene napravila je brejk, a nakon što je bez izgubljenog poena osvojila gem na svoj servis, napravila je i drugi uzastopni brejk, stigla u vođstvo od 3:0 i prvi set je lagano riješila u svoju korist.

Na kraju, Halep je do vodstva od 1:0 u setovima stigla rezultatom 6:2.

U drugom setu Vilijams je zaigrala malo bolje, bila je sigurnija u igri na svoj servis, ali to nije bilo dovoljno da odgovori na sjajnu igru Rumunke koja je rezultatom 6:2 osvojila i drugi set i postala prva Rumunka u istoriji koja je osvojila ovo takmičenje.

Sereni Vilijams je ovo drugi uzastopni poraz u finalu Vimbldona, a prošle godine poražena je od njemačke teniserke Anđelik Kerber.

Vilijamsova je do prilike da se bori za svoju osmu titulu na Vimbldonu stigla pobjedom nad Barbarom Stricovom u dva seta u polufinalu.

Sa druge strane, Halepova je u svom drugom finalu na Vimbldonu, a prethodno je savladala Elinu Svitolinu, takođe u dva seta.