Gulbis u maratonu zaustavio Džumhura, Izneru 64 asa

July 6, 2018, 7:03 am

Damir Džumhur, najbolji bh. teniser, zaustavljen je u drugom kolu Vimbldona, a od njega je bolji bio Ernests Gulbis u meču koji je otišao u pet setova. Latvijac je slavio 3:2 u meču koji je trajao tri sata i tri minuta. Po setovima je bilo 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3.

Američki teniser Džon Izner plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je slavio protiv Belgijanca Rubena Bemelmansa poslije pet setova, 6:1, 6:4, 6:7, 6:7, 7:5.

Izner je imao 64 as udarca, i spasao je dvije meč lopte pri rezultatu 4:5 u petom setu.

To je treći najveći broj as udaraca na jednom meču na Vimbldonu. Izner je rekorder sa 113 as udaraca, koliko je napravio u istorijskom meču i pobjedi protiv Francuza Nikole Maua 2010. godine.

Italijanski teniser Tomas Fabijano plasirao se u treće kolo, pošto je pobijedio Švajcarca Stana Vavrinku poslije tri seta, 7:6, 6:3, 7:6.

Fabijano će u trećem kolu igrati protiv pobjednika duela Amerikanca Džereda Donaldsona i Grka Stefanosa Cicipasa.

Francuz Žil Simon pobijedio je Italijana Matea Beretinija sa 6:3, 7:6, 6:2.

Južnoafrikanac Kevin Anderson izbacio je Italijana Andreasa Sepijasa 3:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:3, 6:4.

Rafael Nadal, najbolji teniser svijeta, plasirao se u treće kolo Vimbldona, pošto je u tri seta pobijedio Mihaila Kukuškina – 6:4, 6:3, 6:4.

Španac će u narednoj rundi igrati protiv mladog Aleksa de Minaura koji je eliminisao Pjer-Uga Erbera.