Gaske razočarao Vilandera i Kirjosa

July 6, 2015, 4:38 pm

Gaske je nastavio sa sjajnim partijama na drugom Gren slemu sezone i slavio rezultatom 7:5, 6:1, 6:7 (7-9), 7:6 (8-6).

Posle meča koji je trajao nešto manje od tri sata Francuz je obezbedio meč sa pobednikom duela Stan Vavrinka – David Gofan.

Australijanac je bolje otvorio duel napraviviši brejk, ali je Gaske ubrzo izjednačio i potom još jednom oduzeo servis protivniku za prvi set. Tada je počeo Kirjosov „raspad“ – izgubio je drugi set posle samo 25 minuta i imao još jednu žustru svađu sa sudijom.

U trećem delu igre ušlo se u taj brejk u kojem je Nik spasao tri meč lopte, potom smanjio na 2-1 u setovima i činilo se da može do preokreta.

Ipak, izgleda da ga je Vilander urekao, pošto je Rišar dobio sledeći taj brejk i na putu je da ponovi najbolji rezultat na Vimbldonu jer je 2007. igrao polufinale.

Inače, Šveđanin je pre meča istakao da Kirjos može da osvoji Vimbldon.