Francuska nakon goleade bolja od Argentine

June 30, 2018, 3:57 pm

Fudbaleri Francuske reprezentacije savladali su selekciju Argentine sa 4:3 u prvom meču osmine finala Svetskog prvenstva u Rusiji. Junak utakmice je mladi Mbape koji je direktno odgovoran za tri pogotka “trikolora”.

Nokaut faza je potpuno drugačija od grupne i to je pokazala prva utakmica osmine finala u kojoj je Francuska slavila nad Argentinom.

Na stadionu u Kazanju igrao se najzanimljiviji meč do sada na prvenstvu, meč u kojem je viđeno šest golova, od čega dva za špice, dva prekreta i mnogo uzbuđenja.

Počelo je jako loše po Argentince, kada je Kilijan Mbape protunjao čitavim terenom pored igrača Argentine u 12. minutu i izborio jedanaesterac, koji je sigurno izveo Grizman.

Nakon toga Francuzi su u još dva navrata mogli da dođu do novog gola, nisu iskoristili šanse, ali činilo se da će sa lakoćom izaći na kraj sa Argentincima.

Ipak scenario je bio drugačiji, pošto Argentina pred kraj prvog poluvemena u 41. minutu dolazi do izjednačenje, fantastičnim pogotkom Di Marije.

U drugom delu igre viđeno je četiri gola, a prvi je bio samo nakon tri minuta igre, kada je Merkado doneo preokret „gaučosa”.

Francuzi se nisu predavali, zaigrali su još bolje i tu igru naplatili golovima.

Prvo je Pavar na neverovatan način postigao svoj prvi gol za reprezentaciju u 57. minutu i doneo izjednačenje, da bi sedam minuta kasnije preokret ovoga puta Francuza doneo Mbape, nakon dobrog prijema i snalaženja u protivničkom šesnaestercu.

U 68. minutu, samo četiri nakon prethodnog gola, ponovo na scenu stupa Mbape, koji svojim drugim golom kruniše sjajan napad Francuza i sa razlogom odnosi epitet igrača utakmice.

Do kraja meča viđena je velika borba na sredini terena, Argentinci su uspeli da smanje rezultat na 4:3 u nadoknadi vremena i učine završnicu veoma dramatičnom.

Imali su Argentinci poslednju šansu na meču, ali je Meza nakon centaršuta šutirao preko gola.