Finale Lige Evrope: Dnjepar – Sevilja, od 20.45

May 27, 2015, 7:54 am

Finalni susret ovogodišnjeg izdanja Lige Evrope odigraće se na “Nacionlanom” stadionu u Varšavi sa početkom u 20 časova i 45 minuta uz prenos na Televiziji Republike Srpske.

Ukrajinski predstavnik je u dvomeču polufinala savladao Napoli, dok je branilac trofeja elimnisao Fiorentinu.

Fudbaleri Sevilje igraju impresivno u Ligi Evrope ove sezone, posljednju utakmicu izgubili je u novembru prošle godine od Fejnorda, a od tada pa do današnjeg finala nanizali su osam pobjeda te jednu utakmicu odigrali neriješeno.

S druge strane, Dnjepar je u proteklih 10 susreta zabilježio pet pobjeda, tri neriješena rezultata i dva poraza.

Klub iz Andaluzije ulazi u večerašnji duel nakon pobjede u gostima nad Malagom rezutlatom 3:2 u posljednjem kolu Primere, a kao peti tim na kraju sezone nastupiće i naredne godine u Ligi Evrope.

Uspješan je u u pretposljednjem kolu nacionalnog šampionata bio i Dnjepar, savladavši u derbiju Šathjor sa 3:2.

Klub iz Dnjepropetrovska u večerašnjem finalu neće moći računati na povrijeđene Kravčenaka i Zozujlu, dok će u redovima Sevilje iz istih razog izostati Beto i Pareha.

Finale Lige Evrope između Dnjepra i Sevilja igra se večeras, sa početkom u 20 časova i 45 minuta na “Nacionalnom” stadionu u Varšavi.