Fetel pobijedio, Masa slavio na Interlagosu

November 13, 2017, 9:08 am

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel pobedio je na Velikoj nagradi Brazila u pretposljednjoj trci šampionata Formule 1.

Fetel je četvrti trijumf u sezoni ostvario prestigavši Mercedesovog Valterija Botasa već u prvoj krivni na startu trke na Interlagosu.

Treći u Brazilu je bio Fetelov timski kolega Kimi Raikonen, dok je do četvrte pozicije stigao šampion Luis Hamilton, iako je startovao iz boksa zbog udesa u kvalifikacijama.

Ipak, u centru pažnje na kraju trke bio je Felipe Masa koji se drugu godinu u nizu oprostio od F1 u Sao Paulu, a za razliku od 2016. kada je ispao tokom trke, ove godine je prošao kriz cilj kao sedmi.

Njega su u pitstopu dočekali rivali, aplaudirao mu je i pobjednik trke Fetel, ali je najveće aplauze Brazilac dobio od vozača Meklarena Fernanda Alonsa.

Petu i šestu poziciju osvojili su vozači Red Bula Maks Ferstapen i Danijel Rikardo, osmi je bio Fernando Alonso, deveti Serhio Peres, a deseti Niko Hulkenberg.

Sezona 2017. završiće se 26. novembra Velikom nagradom Abu Dabija na stazi Jas Marina.