Federeru prva pobjeda na Završnom mastersu

November 14, 2018, 7:53 am

Rodžer Federer ostvario je prvu pobjedu na Završnom turniru u Londonu, pošto je u dva seta pobijedio Dominika Tima.

Trećem teniseru svijeta bilo je potrebno nešto više od sat vremena igra, a slavio je rezultatom – 6:2, 6:3.

Švajcarac je odigrao veoma dobar meč, međutim Tim je pored toga imao očajan nastup i Rodžeru nije bilo teško da ga savlada.

Federer je ovom pobjedom ostao u životu jer bi ga poraz od Austrijanca eliminisao sa takmičenja. Zanimljivo, Rodžer je ostao perfektan što se tiče drugog duela na Završnom turniru, pošto nikada u karijeri nije izgubio taj meč – 16:0.

Timu su ostale još neke teoretske šanse za plasman dalje, pošto mu je potrebna ubjedljiva pobjeda nad Nišikorijem i poraz Federera od Andersona.

Austrijanac je od starta meča izgleda nervozno, izbacivao je otvorene udarce u aut i Federer je sve te poklone koristio.

Tim nije bio dostojan protivnik u prvom setu i Švajcarac je ovaj period igre dobio sa 6:2, uz dva brejka prednosti.

Federer je Završni turnir osvajao čak šest puta. Prošle sezone ispao je u polufinalu od Davida Gofana.