Federer nastavio niz, vinerima srušio Iznera

September 8, 2015, 7:13 am

Legendarni Švajcarac je za 162 minuta igre porazio domaćeg igrača Džona Iznera, nanevši mu peti poraz u šest međusobnih duela – 7:6(0), 7:6(8), 7:5.

Rodžer je tako nastavio sa sjajnim igrama na američkoj turneji, upisao je čak 55 vinera i samo 16 neiznuđenih grešaka, spasavši svih pet brejk prilika gorostasnog rivala.

S druge strane, posle nekoliko rutinskih gemova u uvodu meča, Rodžer je do prve prilike da rivalu oduzme servis stigao u šestom gemu prvog seta, ali je Amerikanac dobrim servisia uspeo da se izvuče. Do kraja prvog dela igre nije bilo previše uzbuđenja, da bi Rodžer odigrao savršen taj-brek – u kom nije ispustio nijedan poen.

Bio je to prvi put da Izner nije uzao barem poen u 13. gemu, na bilo kom turniru, a odigrao ih je u svojoj karijeri – 428 – (272-156).

Duel je prelomlje u drugom setu, kada Izner nije uspeo da iskoristi pet brejk šasni i 40:0, pošto je Federer, kao po navici, pogađao neverovatne uglove i linije kada je bilo najbitnije. Međutim, ni on nije uspeo da iskoristi svoje prilike i ubedljivije kruniše svoju igru, pa se ponovo ušlo u taj-brejk. Rodžer nije bio ubedljiv kao u prvom, Džon je čak spasao i dve set lopte, ali kod treće nije imao šanse.

Ispostaviće se, poslednji period igre nije se dramatično razilikovao od prva dva. Momak iz Bazela igrao je relaksirano i bez previše pritiska, čekajući svoju šansu, ali je Izner opet uspeo da se izvuče – ovoga puta sprečivši rivala da iskoristi tri šanse da mu oduzme servis u osmom gemu.

Ipak, to mu nije pošto za rukom četiri gema kasnije. Pošto je bez izgubljenog poena izborio novi taj-brejk, Rodžer je zaigrao još agresivnije i rizičnije, što mu je donelo tri set/meč lopte. Prvu nije pretvorio u trijumf, ali drugu jeste.

On je tako nastavio da bude nemilosrdan protiv rivala iz SAD, pošto je ostvario 14 pobedu u nizu – poslednji put je poražen od nekog Amerikanca 2011. godine, kada je od njega, upravo u četvrtom kolu, bio bolji Andre Agasi.

Feder će se za plasman u polufinale boriti sa Francuzom Rišarom Gaskeom, koji je u četiri seta savladao Tomaša Berdiha iz Češke.