Fantastični PSG očitao lekciju Mančester Junajtedu na Old Trafordu

February 13, 2019, 7:08 am

Fudbaleri PSG-a pobijedili su večeras na Old Trafordu Mančester Junajtedu  sa 2:0 u prvom susretu osmine finala Lige šampiona.

Iako se govorilo da je Junajted  favorit zbog sjaje forme i silnih povreda PSG-a, ipak su Parižani pokazali da su u ovom trenutku bolja ekipa.

PSG je na ovom meču igrao bez Edinsona Kavanija  i Neimara, ali je ipak prikazao sjajnu partiju.

Uvodnih 20-ak minuta ove utakmice nije donijelo Bog zna kakva uzbuđenja, a na pravu pravu priliku smo čekali do 28. minute kada je Draksler sjajno proigrao Mbapea koji iz sjajne šanse šutira pored gola.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, a jedino vrijedno pomena je žestok duel Ašlija Jounga i Angela Di Marije nakon kojeg je Englez vrlo lako mogao dobiti drugi žuti karton.

U nastavku meča ipak druga priča na terenu. Vidjeli smo mnogo, mnogo uzbuđenja, ali većinom pred golom Davida De Gee. Sve je počelo u 53. minuti kada je Mbape pokušao, ali španski golman mu je sjajno odbranio. Lopta je otišla u korner, a upravo nakon toga Parižani su poveli.

Najblje se u šesnaestercu Crvenih đavola sanšao Kimpembe koji je pogodio za vodstvo svog tima. Samo tri minute kasnije pokušao je i Dani Alves, ali njegov udarac odlazi zamalo pored gola. Pokušao je potom i Herera s druge strane, ali pored gola.

Novi gol u mreži Uniteda je viđen u 60. minuti. Di Maria je sjajno prošao po lijevoj strani i dodao do Mbapea koji je pobjegao defanzivcima Junateda i pogodio za 2:0. Samo nekoliko minuta kasnije šansu je imao i Bernat, ali brani De Gea.

Do kraja meča PSG se povukao, a Junajted pokušavao doći makar do jednog gola, ali bezuspješno. Parižani sada u Francusku nose veliku prednost i čini se da su jednom nogom već u četvrtini finala. Treba reći i to da je Junajted susret završio sa desetoricom jer je Pogba pred sami kraj dobio crveni karton.