Fantastični Đoković: Bez izgubljenog seta u četvrtfinale

October 10, 2019, 8:35 am

Novak Đoković je nastavio sa odličnim partijama u Aziji i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju i to opet bez izgubljenog seta.

On je u trećem kolu savladao Džona Iznera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3 i pri tome je odigrao sjajan meč. Novak je tako došao do 10. pobjede u 12 duelu protiv Amerikanca, a ovo mu je sedmi vezani trijumf. Srpski teniser je bio sjajan na svoj servis gdje rival nije imao nijednu priliku za brejk.

U prvom setu teniseri su bili sigurni na svoj servis sve do 12 gema. Tada je Đoković pri rezultatu 6:5 napravio brejk. Dva odlično vraćena servisa, loptu šalje pod noge visokom protivniku i stiže do 0:30. Veliku greška Iznera, Novak je iskoristio da osvoji prvi set.

U drugom setu srpski teniser je odigrao sjajno. Pogađao je iz svih pozicija i odmah na startu je napravio brejk, poveo je sa 3:0 i pri tome bio odličan u polju. Na svoj servis Novak je bio veoma siguran, nije dozvolio Amerikancu da uopšte zaprijeti.  Na kraju je došao do drugog seta i plasmana u narednu rundu.

Protivnik u narednom kolu biće mu bolji iz duela Hurkač-Cicipas.