FA: Trećeligaš Vigan izbacio M.Siti!

February 20, 2018, 9:11 am

Ekipa Mančester Sitija eliminisana je iz osmine finala FA Kupa, pošto je sa 1:0 poražena od Vigana.

Moćni “građani” koji gaze sve redom u Premijer ligi nisu uspjeli da pobijede treću ekipu Lige 1 (trećeg ranga takmičenja).

Presudan trenutak meča bila je nadoknada vremena prvog poluvremena kada je Fabijan Delf dobio direktan crveni karton. Lijevi bek Sitija oštro je startovao, a Tejlor mu je pokazao najstrožu kaznu.

Imali su gosti inicijativu u prvih 45 minuta, ali je golmana Vigana Volton uvijek bio na mjestu. Aguero je imao sjajnu priliku u 45+1 minutu, ali je Volton odlično reagovao.

U drugom poluvremenu “građani” su bila bolja ekipa, ali sa igračem manje nisu bili toliko dominantni i prilike su stvarali sve teže.

Pravi šok za Siti viđen je u 77. minutu. Elder je poslao pas ka Grigu, koji je odličnim šutem sa 16 metara savladao Edersona. U tom trenutku domaća publika je oduševljeno reagovala na tribinama “DW” stadiona.

Mančester Siti je krenuo sa još jačim napadima, ali gola do kraja meča nije bilo.

Vigan je ovako napravio najveće iznenađenje u ovogodišnjem izdanju FA Kupa.