Evrobasket: Košarkaši Španije osvojili bronzu

September 17, 2017, 4:04 pm

Košarkaši Španije osvojili su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su u meču za treće mjesto savladali Rusiju rezultatom 93:85.

Španci, koji su prije početka turnira važili za apsolutnog favorita, nisu imali previše problema u meču za bronzu.

Pau i Mark Gasol su bili izuzetno raspoloženi – stariji Pau je postigao 26 poena, a mlađi Mark jedan manje. Serhio Rodrigez je dodao 16.

Ruse je, kao i u dosadašnjem dijelu turnira, predvodio fenomenalni Aleksej Šved. Košarkaš Himkija je postigao 18 poena, ali uz ne baš dobar procenat šuta – pogodio je pet trojki iz jedanaest pokušaja.

Mozgov je postigao 14 poena, a po deset su dodali Voroncevič, odnosno Kulagin.

Interesantno, u ovom meču je djelovalo da Rusi igraju bolje bez Šveda, pošto je prva zvezda reprezentacije dobar dio meča provela na klupi, i baš tada su Rusi ozbiljno zaprijetili Špancima – u posljednjoj dionici, kada su se približili na dva poena razlike, ali je “furija” sačuvala prednost do kraja i osvojila bronzu.

U velikom finalu, od 20.30 igraju Srbija i Slovenija.