EURO 2016: Mađarska i Island u osmini finala, Portugalci idu dalje kao treći

June 22, 2016, 6:57 pm

Kristijano Ronaldo postigao je dva i asistirao za jedan gol u remiju sa Mađarskom 3:3 i činilo se da će to biti dovoljno za drugo mjesto u grupi, ali na kraju Portugal kao treći prolazi dalje pošto je u 94. minutu Island postigao gol za trijumf 2:1 nad Austrijom i pretekao je Portugal na drugom mjestu u grupi.

Portugal je tri puta gubio u meču sa Mađarskom – počelo je fantastičnim golom Zoltana Gere u 19. minutu, koji je sa oko 25 metara poslao je loptu u donji lijevi ugao i tako je sa 37 godina i 61 danom postao drugi strijelac u istoriji EP, stariji od njega samo je Ivica Vastić (38 godina i 256 dana).

U 42. minutu Ronaldo je poslao maestralnu loptu u prostor za Nanija, koji pogađa donji desni ugao za 1:1.

Uslijedila je potpuna ludnica u prvih petanestak minuta drugog poluvremena, a Portugal nije imao sreće jer je primio dva maltene identična gola poslije nesrećnih odbitaka.

Džudžak je izveo slobodnjak, lopta je pogodila Gomeša i prevarila golmana Patrisija, ali je onda uslijedio trenutak magije na drugoj strani – Mario je centrirao sa desne strane, a Ronaldo je petom uradio nešto što je teško opisati riječima i Kiralj je bio nemoćan.

Tu nije bio kraj mukama Portugala, pošto je poslije Džudžakovog šuta lopta pogodila Nanija i nevjerovatnom putanjom ponovo završila u mreži.

Ronaldo je i ovaj put imao odgovor, poslije ubacivanja Kvarežme u 62. minutu glavom je zaokružio spektakularni period fudbala za 3:3.

Do kraja nije bilo golova, mada je Mađarska pogodila stativu, a u posljednjih desetak minuta obje ekipe zadovoljile su se remijem, pa smo gledali miran finiš.

Sve samo ne mirno bilo je u završnici meča Island – Austrija. Poslije ogromnog pritiska Austrijanaca sjevnula je kontra u 94. minutu, a dvojica rezervista donijeli su trijumf Islandu – Bjarnason je centrirao, a na drugoj stativi uklizao je Traustason i sproveo je loptu u mrežu.

Island - Austrija (Foto:AP/Martin Meissner)

Island – Austrija (Foto:AP/Martin Meissner)

Island je poveo u 18. minutu, poslije auta je Arnason prebacio loptu glavom u srce šesnaesterca, tamo ju je prihvatio Bedvarson i poslao je u mrežu.

Do kraja poluvremena Dragović je promašio penal, a napadi Austrije napokon su dali rezultata kada je rezervista Šepf poslije sjajnog driblinga plasirao loptu u donji lijevi ugao.

Napadala je Austrija svim snagama do kraja, ali Island je čekao i dočekao svoju priliku i došao je do velikog trijumfa za nastavak bajke.