EL: Poraz Zvezde od Reala u prvom kolu Top 16 faze

January 3, 2015, 10:16 am

Tim Dejana Radonjića parirao je španskom klubu u prve dvije dionice. Nakon vođstva od 5:4 za “crveno – bijele”, Real pravi seriju od četiri poena i čuva prednost do kraja četvrtine (15:12).

U nastavku, gosti prave razliku od osam poena (20:12) koju domaći stižu pa se u treći period ušlo pri rezultatu 32:29 za španskog predstavnika.

Zvezda je u petom minutu treće dionice stigla do prednosti (43:42), međutim kraja perioda Real je serijom 16-2 riješio pitanje pobjednika.

Gosti u trećem minutu posljednje četvrtine imaju 18 poena prednosti (65:47). Zvezda je u nastavku podigla nivo igre, što je ipak na kraju bilo nedovoljno za preokret.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Rudi Fernandez sa 15 poena, kojima je dodao i šest skokova te četiri asistencije. Rejes je postigao 13, a Rodrigez 12 poena.

S druge strane, Cirbes je ubacio 13 poena uz šest skokova iejdnu asistenciju. Luka Mitrović je takođe postigao 13 poena, dok je Kalinić ostvario učinak od 10 poena, uz šest skokova i sedam asistencija.

“Crveno – bijeli” u narednom kolu, koje je na rasporedu 8. januara, gostuju ekipi Makabija u Tel Avivu, dok će Real u Madridu dočekati Galatasaraj.