Dramatični poraz Sakramenta, Bogdanović tragičar (VIDEO)

December 27, 2019, 8:13 am
U dramatičnoj završnici poslije čak dva produžetka Sakramento je poražen od Minesote sa 105:104 i nastavio seriju poraza. Јedan od tragičara bio je srpski internacionalac Bogdan Bogdanović koji je imao nekoliko ključnih promašaja na kraju regularnog dijela utakmice i prvog produžetka.

Košarkaši Sakramenta su na svom terenu pretrpili i peti poraz u nizu, a Minesota je ovom pobjedom prekinula svoju lošu seriju.

Domaćini su u nekoliko navrata imali prilike da meč rješe u svoju korist ali ih sreća sinoć nikako nije mazila.

U posljednja dva minuta u regularnom dijelu meča Bogdan Bogdanović je imao nekoliko prilika koje je promašio pa se ušlo u produžetak, potom je na kraju prvog produžetka promašio otvorenu trojku za pobjedu, a Hild je na kraju drugog produžetka u posljednjem napadu promašio šut za pobjedu.

Bogdanović je meč završio sa 19 postignutih poena, 7 skokova, 2 asistencije i 3 rampe za 43 minuta igre, a najefikasniji u timu je bio Rišon Holms sa 20 poena i 18 skokova.

Nemanja Bjelica poslije duže vremena nije bio u startnih pet i za 16 minuta u igri dao je 7 poena.

Minesotu je predvodio Gorgi Dijeng sa 21 poenom i 15 skokova, Robert Kovington ubacio je 19 poena, a Endru Vigins 18, uz 10 skokova i 7 asistencije.