Drama, preokret, 5 meč lopti, Kei u polufinalu, prvo polufinale Mastersa u karijeri za Kirjosa

April 1, 2016, 7:53 am

Nišikori je protiv Monfisa spasao pet meč lopti i nakon više od dva i po sata igre slavio sa 4:6, 6:3, 7:6 (7-3).

Iako je izgubio prvi set, Japanac je uspeo da izjednači, a potom i da povede u odlučujućem setu. Tada je bio red na Francuza da vrati brejk i uvede meč u dramatičan finiš.

Pri rezultat 5:4 imao je tri vezane meč lopte na servis rivala, ali ih je Nišikori spasao agresivnom igrom. Potom još jednu na kojoj je napravio grešku, da bi se ista situacija ponovila i u maratonskom 12. gemu.

Otišlo se u taj brejk – Kei je poveo sa 3:1, Gael se još jednom vratio i imao zicer za 4:4 kada je njegov protivnik odigrao loš slajs. Međutim, uzvratio je još lošijim drop šotom iz sredine terena, loptica je završila u mreži i tu je bio kraj meča.

Obojica igrača bila su u ‘debelom’ minusu – Nišikori je zabeležio 23 vinera i 43 neiznuđene greške, dok je Monfis meč završio sa 28 direktnih poena i 48 grešaka.

Šesti nosilac će se u borbi za finale sastati sa pobednikom meča Miloš Raonić – Nik Kirjos koji je na progremu od 1 sat posle ponoći.

Nik Kirjos možda ima problema sa ponašanjem, ali mu to nije smetalo da u Majamiju ostvari najbolji rezultat na Mastersima.

Kirjos je savladao Miloša Raonića iz Kanade sa 6:4, 7:6 (7-4) i tako se prvi put u krijeri plasirao u polufinale nekog od turnira iz serije 1.000.

On je nekoliko puta tokom nedelje na Floridi ulazio u konflikt sa sudijama, ali mu to nije smetalo da obezbedi borbu za finale sa Keijem Nišikorijem.

Australijanac je na najbolji mogući način otvorio meč – brzo je stigao do 15:40 na servis rivala, Raonić se izvukao, ali je Kirjos izborio još jednu brejk šansu koju je realizovao. Samo tri gema kasnije Kanađanin je propustio priliku da se vrati kada je prokockao takođe tri šanse, a novu priliku imao je u samom finišu seta.

Kada je Nik servirao za 1-0 počeo je više da greši i lošim bekhendom omogućio Milošu šansu. Ipak, spasao je odličnim servisom, onda vezao dva poena i dobio gem za 6:4.

Početkom drugog dela igre momak iz Kanbere mučio se na servisu, dok je Raonić uspevao da bez problema osvaja svoje gemove. Međuim, u sedmom gemu Kirjos je bio taj koji je mogao da meč reši mnogo ranije. Odigrao je nekoliko odličnih pasing šotova, imao tri odvojene prilike za brejk, ali je kod svake Raonić pogodio prvi servis i hrabro napadao.

Do kraja seta nije bilo uzbuđenja, pa se otišlo u taj brejk – dodatni gem rešen je u petom poenu kada je Raonić napravio grešku, čime je omogućio rivalu jedini mini brejk. Kod rezultata 4:2 australijski teniser imao je sreće sa čelendžom i do kraja je rutinski priveo meč kraju.

Obojica igrača imala su sličnu statistiku – Australijanac je upisao po 26 vinera i neiznuđenih grešaka, a Kanađanin je imao 25 direktnih poena i 26 grešaka. Ono što ga je koštalo boljeg rezultata jeste nešto slabiji servis, ali i loša realizacija brejk lopti (0-5).

Kirjos i Nišikori do sada su se sastali samo jednom kada je na prošlogodišnjem Mastersu u Šangaju Japanac napravio preokret i slavio rezultatom 1:6, 6:4, 6:4.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i David Gofan, a titulu brani najbolji teniser sveta.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 6.134.605 dolara.