Donaruma nadmudrio Sergeja – Milan posle penala u finalu

March 1, 2018, 8:29 am

Fudbaleri Milana plasirali su se u finale Kupa Italije pošto su eleminisali Lacio u penal seriji.

Prvih 90 minuta završeno je bez golova, u produžecima, takođe, nije bilo golova pa su penali odlučivali pobednika.

Sjajnu priliku da donese pobedu svojoj ekipi imao je naš Sergej Milinković-Savić u 106. minutu, ali je u poslednjem trenutku Romanjolii sačuvao gol Milana.

Lacio je imao konkretnije šanse, najbolju je propustio Nikola Kalinić, bio je sam s Donarumom, ali je pogodio prečku.

Ulsedila je penal seriju u kojoj se bolje snašao Milan.

U prvoj seriji Imobile je zatresao mrežu za 1:0, a šut Rodrigesa je odbranio Strakoša. Donaruma je u drugoj seriji nadmudrio Sergeja i odbranio njegov udarac, kao i Strakoša, koji brani udarac Montoliva.

Lukas Leiva je pokušao da savlada Donarumu, ali sjajni golman brani i u trećoj seriji. Konačno Bonaventura pogađa za 1:1.

U četvrtoj seriji uspešni su bili Parolo i Borini, kao i Anderson i Bonuči u petoj, Lulić i Čahanoglu u šestoj. U sedmoj seriji Luis Felipe šutira preko gola, a Romanjoli pogađa za 5:4 i pobedu i plasman u finale ‘Rosonera’.

U finalu Kupa Italije, 9. maja, Milan će igrati protiv Juventusa koji je ranije obezbedio finale.