Đoković poslije pet setova savladao Švarcmana

June 2, 2017, 6:21 pm

Đoković je u prvom kolu bio bolji od Granoljersa, u drugom od Žoaa Souze. Švarcman je do duela sa Đokovićem pobijedio Rubljeva i Napolitana.

Bila je to 58. Novakova pobjeda na Rolan Garosu i u narednoj rundi ga čeka Albert Ramos Vinjolas koji je slično kao i Đoković do pobjede došao poslije velike borbe u pet setova protiv Luke Puja.

Novak je na krilima dvije pobjede na pariskom grend slemu protiv Marsela Granoljersa i Žoaoa Souze sjajno ušao u meč sa Argentincem Dijegom Švarcmanom. Servisom je odlično otvorio meč, na šta rival nije imao odgovor. U prvom servis gemu Argentinca Novak je propustio dvije brejk lopte, ali je već u narednom uspio da oduzme servis protivniku. Brzo je došao do 4:1 i činilo se u tim trenucima da Noleta čeka lagan posao, ali…odjednomje stao, što je Švarcman znao da iskoristi. Vezao je čak tri gema i stigao je do 4:4. Đoković je uspio da se trgne, ali je u finišu ponovo dozvolio Argentincu brejk za 5:6. U narednom gemu Švarcman je uzeo prvi set Novaku na Rolan Garosu.

Međutim, Nole se nije tek tako predavao. U drugom setu nije bilo opuštanja niti pada koncentracije, pa nije ni dozvolio Švarcmanu bilo kakvo iznenađenje. U tom dijelu igre nije bilo brejkova sve do 4:3. U prvih sedam gemova drugog seta oba tenisera čuvali su svoj servis, ali je Argentinac prvi posustao. Đoković je to iskoristio, poslije maratonskog gema je došao do 5:3 i servisom je poravnao rezultat u gemovima.

Izgubljen set nije ostavio mnogo traga na 41. tenisera svijeta. I u trećem setu je viđena lavovska, izjednačena borba, pa je taj dio igre ponovo odlučio samo jedan brejk. Nije bilo oduzetih servisa u prvih sedam gemova, oba igrača su čuvala svoj servis, ali… Samo jedan loš period u ovom setu je donio odluku, pa je Argentinac iskoristio Novakov loš period u osmom gemu. Imao je Švarcman tri brejk lopte u ovom dijelu igre, dvije je Nole uspio da spasi, ali treću nije. Đoković je pokušao da uzvrati, imao je tri brejk lopte, ali ukazanu priliku nije iskoristio, pa je Švarcmana ponovo poveo u setovima, ovoga puta 2:1!

To kao da je razljutilo Novaka, koji je u preostala dva seta potpuno razbio rivala. Od početka četvrtog seta je ređao gemove, pa je brzo, za tili čas stigao do 4:0, uz dva brejka. Uspio je Švarcman da uzvrati, ali je to bilo sve što je uradio u tom dijelu igre. Bio je Novak dekoncentrisan, pa je to i glavni razlog zbog čega je izgubio servis.

Iz takta ga je dodatno izbacio sudija Ramos, koji ga je upozorio zbog ispucavanja loptice ka svojoj loži. Iznervirani Nole nikako nije mogao da se pomiri s tim, pa je otišao do njega i pitao ga: “Da li sam bacio lopticu u tvom pravcu? Govoriš li srpski?”. Ipak, Nole je zaboravio na sukob sa sudijom, pa je lagano osvojio naredna dva gema i poravnao u setovima na 2:2!

Đoković je u istom ritmu nastavio i u petom, odlučujućem setu. Sjajno je otvorio taj dio igre i došao je do dvije brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste i došao je do prednosti već na samom startu. Nastavio je Nole da melje rivala i brzo mu je oduzeo još jedan servis, kada je stigao do nedostižnih 4:1.

Bila je to druga pobjeda srpskog asa nad Dijegom Švarcmanom, što je put prema osmini finala Rolan Garosa i odbrani trofeja na pariskoj šljaci.